رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰
  • الخميس ۱۴ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Thursday 21 October

به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس رمان «پری رو» اثر برگزیده دفاع مقدس در برنامه «کتاب شب» رادیو تهران با صدای بهروز رضوی بازخوانی می‌شود. به نقل از روابط عمومی رادیو تهران، از روز شنبه ۲۷ شهریور تا چهارشنبه ۷ مهر، به مدت ۱۰ شب به جز پنجشنبه و جمعه، تنظیم رادیویی رمان «پری رو» اثر […]

به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس رمان «پری رو» اثر برگزیده دفاع مقدس در برنامه «کتاب شب» رادیو تهران با صدای بهروز رضوی بازخوانی می‌شود.

به نقل از روابط عمومی رادیو تهران، از روز شنبه ۲۷ شهریور تا چهارشنبه ۷ مهر، به مدت ۱۰ شب به جز پنجشنبه و جمعه، تنظیم رادیویی رمان «پری رو» اثر برگزیده دفاع مقدس در برنامه «کتاب شب» رادیو تهران با صدای بهروز رضوی بازخوانی می شود.

این رمان که در هشتمین جشنواره کتاب سال دفاع مقدس، رتبه دومِ بهترین رمانِ سال را به دست آورده، اثری است از سید حسین مرتضویِ کیاسری و در انتشارات تکا، به چاپ رسیده است.

محمدباقر رضایی سردبیر و نویسنده برنامه که این رمان را در ۱۰ قسمت ۲۰ دقیقه ای تنظیم رادیویی کرده است، با اشاره به اینکه این کتاب را یکی از ۱۰ رمان برترِ ادبیات دفاع مقدس می داند، درباره موضوع آن بیان کرد: داستان این رمان بر اساس حکایتی از کتاب تذکره الاولیاء نوشته شده است.

او ادادمه داد: می گویند یک روز به «سَرًیِ سَقَطی» خبر دادند که بازار آتش گرفته و همه حجره ها سوختند به جز حجره تو. او بلافاصله خدا را شکر کرد، اما همان لحظه به اشتباهِ خود پی برد و استغفار کرد و تا سال ها هم به دلیل این شکرِ نابجا عذاب می کشید.

رضایی درباره شخصیت اصلی این رمان توضیح داد: شخصیت اصلی رمان «پری رو» هم که یک استاد دانشگاه است و پسرش به جبهه رفته، وقتی می شنود یک شهید به محله شان آورده اند، فکر می کند پسر خودش شهید شده. با عجله، دانشگاه را رها می کند و به محل می آید، اما سرِ کوچه با دیدنِ حجله ای که برای پسر همسایه گذاشته اند، خدا را شکر می کند که پسر خودش شهید نشده است.

او در پایان گفت: وقتی به خودش می آید، می بیند ماجرایش شبیهِ شکرِ نابجای آن عارف مشهور شده، بنابراین، دچار عذاب وجدان می شود و …

برنامه «کتاب شب» با سردبیری و نویسندگی محمد باقر رضایی، اجرا و گویندگی بهروز رضوی، صدابرداری محسن فراهانی و تهیه کنندگی رضا قربانی و زرین کشاورز، در گروه اخلاق و زندگی شهروندی رادیو تهران تولید می شود.

زمان پخش برنامه کتاب شب ۵ روز در هفته، ساعت ۲۳:۳۰ روی موج اف.ام ردیف ۹۴ مگاهرتز است.

منبع: صبا

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار