رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 19 خبر


  • چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۳ جماد أول ۱۴۴۳
  • 2021 Wednesday 8 December

دومین جلسه شورای عالی نخستین کنفرانس ملی نمایشنامه‌پژوهی ایران با محور ارزیابی نحوه برگزاری و تقسیم‌بندی بخش‌های تخصصی این کنفرانس برگزار شد. دومین جلسه شورای عالی نخستین کنفرانس ملی نمایشنامه‌پژوهی ایران به منظور ارزیابی نحوه برگزاری کنفرانس ملی نمایشنامه‌پژوهی‌ ایران و شیوه برگزاری مراسم رونمایی کتاب چکیده مقالات این کنفرانس، با حضور اعضا، ایرج راد رییس هیات […]

دومین جلسه شورای عالی نخستین کنفرانس ملی نمایشنامه‌پژوهی ایران با محور ارزیابی نحوه برگزاری و تقسیم‌بندی بخش‌های تخصصی این کنفرانس برگزار شد.

دومین جلسه شورای عالی نخستین کنفرانس ملی نمایشنامه‌پژوهی ایران به منظور ارزیابی نحوه برگزاری کنفرانس ملی نمایشنامه‌پژوهی‌ ایران و شیوه برگزاری مراسم رونمایی کتاب چکیده مقالات این کنفرانس، با حضور اعضا، ایرج راد رییس هیات مدیره خانه تئاتر، محمد عارف رییس کانون نمایشنامه‌نویسان و مترجمان خانه تئاتر،  شهرام گیل‌آبادی رییس شورای سیاستگذاری کنفرانس و مدیرعامل خانه تئاتر و  محمد نجاری مدیرعامل یکی از هلدینگ ها در محل خانه تئاتر برگزار شد.

در ابتدای این دیدار، محمد عارف، ضمن سپاسگزاری از حمایت و همراهی بی‌دریغ هیئت مدیره و مدیرعامل خانه تئاتر، گزارشی از همکاری بیش از ۱۰ نهاد و دو انجمن علمی در برگزاری این کنفرانس، مراحل داوری آثار و انتخاب برگزیدگان و نحوه برگزاری کنفرانس را برشمردند. و نمایه این مقالات را در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام اتفاق بزرگی برای تاریخ ادبیات نمایشی ایران دانست و به‌صورت ویژه از همراهی دکتر غلامحسین غلامحسین‌زاده و دکتر افسون قنبری در دانشگاه تربیت مدرس تقدیر کردند.

سپس محمد نجاری به فعالیت‌ها و نحوه مشارکت مراکز و نهادهای علمی مرتبط با هلدینگ سپندار و به‌ویژه موسسه فرهنگی هنری سپندار جاودان خرد و تماشاخانه ظفر اشاره کرد و از برگزاری بیش از ده همایش و کنفرانس ملی و بین‌المللی از سوی هلدینگ سپندار گفت و از روند آماده‌سازی کتاب چکیده مقالات، در نشر آواهیا و زیر نظر پروفسور فرهاد ناظرزاده‌کرمانی گزارشی ارائه نمود.

شهرام گیل‌آبادی رییس شورای سیاستگذاری کنفرانس در خاتمه، با اشاره اهمیت و میزان اثرگذاری این کنفرانس در بین نخبگان علمی و دانشگاهی ابراز امیدواری کرد با همراهی خانه تئاتر و هلدینگ سپندار فعالیت‌های بین‌المللی مشترک انجام شود. به همین منظور مقرر شد اعضای هیات مدیره خانه تئاتر بازدید مفصلی از هلدینگ سپندار داشته باشند.

نخستین کنفرانس ملی نمایشنامه‌پژوهی ایران  اسفندماه ۱۳۹۹ با حضور بیش از ۳۰۰ نفر از استادان و فارغ‌التحصیلان هنرهای نمایشی از سوی کانون نمایشنامه‌نویسان و مترجمان خانه تئاتر و موسسه فرهنگی هنری سپندار جاودان‌ خرد برگزار شد.

منبع: ایرنا

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار