رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 29 خبر


  • یکشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۰
  • الأحد ۰ جماد أول ۱۴۴۳
  • 2021 Sunday 5 December

مستند «امیرکبیر در خون» این روزها مراحل پایانی تولید خود را در کاخ گلستان می‌گذراند. مستند «امیرکبیر در خون» به روزهای پایانی فیلمبرداری خود نزدیک می‌شود. سجاد باغ‌شیخی تهیه‌کننده و کارگردان این مستند در گفت‌وگو با خبرنگار آنا اظهار کرد: این مستند نمایشی که به ناگفته‌های عزل تا شهادت امیرکبیر در کاشان و همچنین ابعاد […]

مستند «امیرکبیر در خون» این روزها مراحل پایانی تولید خود را در کاخ گلستان می‌گذراند.

مستند «امیرکبیر در خون» به روزهای پایانی فیلمبرداری خود نزدیک می‌شود.

سجاد باغ‌شیخی تهیه‌کننده و کارگردان این مستند در گفت‌وگو با خبرنگار آنا اظهار کرد: این مستند نمایشی که به ناگفته‌های عزل تا شهادت امیرکبیر در کاشان و همچنین ابعاد سیاسی حکومت‌داری می‌پردازد، پس از هفت ماه تحقیقات میدانی مفصل با بررسی اسناد گوناگون موجود، پروانه ساخت خود را اخذ نمود و این روزها بخش‌های پایانی آن در پایتخت در حال تولید است.

وی افزود: ۷۰درصد پروژه در شهر کاشان و ابنیه‌های تاریخی همچون باغ فین، خانه طباطبایی‌ها، خانه بروجردی‌ها و حمام سلطان امیراحمد فیلمبرداری شده و به زودی مراحل پایانی این مستند در کاخ گلستان به اتمام خواهد رسید و مستند آماده نمایش خواهد شد.

باغ‌شیخی اضافه کرد: مستند «امیرکبیر در خون» به صورت کاملا مستقل و بدون سفارش از سازمان یا ارگان خاصی تهیه و تولید شده. این اثر در قالب مستندی روایی – داستانی با تصاویر بازسازی شده همراه با روایت اساتید تاریخ معاصر ایران، خسرو معتضد و سیف‌الله امینیان است که برای پخش از رسانه ملی آماده خواهد شد.

مسعود فدایی، رضا نوروزی، مهین احمدی، محسن توکلی، فاطمه‌سادات مرصعی، شکوه‌سادات شاطر حسینی، احسان متقی کاشانی و شیرین گیوه‌چین در این مستند داستانی نقش آفرینی کرده‌اند.

منبع: آنا

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار