رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 29 خبر


  • یکشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۰
  • الأحد ۰ جماد أول ۱۴۴۳
  • 2021 Sunday 5 December

فیلم کوتاه «سایکو» به نویسندگی و کارگردانی مصطفی داوطلب منتخب نمایش در بیست و دومین جشنواره فیلم کوتاه کورتی دا سوگنی (Corti da Sogni) راونا ایتالیایی شد. فیلم کوتاه سایکو به نویسندگی و کارگردانی مصطفی داوطلب در هفتمین حضور جهانی خود، در بیست و دومین جشنواره فیلم کوتاه کورتی دا سوگنی (Corti da Sogni) راونا-ایتالیا حضور خواهد داشت. […]

فیلم کوتاه «سایکو» به نویسندگی و کارگردانی مصطفی داوطلب منتخب نمایش در بیست و دومین جشنواره فیلم کوتاه کورتی دا سوگنی (Corti da Sogni) راونا ایتالیایی شد.

فیلم کوتاه سایکو به نویسندگی و کارگردانی مصطفی داوطلب در هفتمین حضور جهانی خود، در بیست و دومین جشنواره فیلم کوتاه کورتی دا سوگنی (Corti da Sogni) راونا-ایتالیا حضور خواهد داشت.

این جشنواره به نام منتقد معروف ایتالیایی آنتونیو ریچی راه‌اندازی و بیست و دومین دوره آن با همکاری شهرداری راونا و اداره فرهنگ این شهر سازماندهی شده است که طی سه روز از اول تا سوم آذر (۲۲ تا ۲۴ نوامبر) برگزار خواهد شد.

در این دوره جشنواره، فیلم‌ها در سه بخش «فیلم‌های کوتاه بین‌الملل»، «انیمیشن» و «فیلم‌های کوتاه ساخت کشور ایتالیا» حضور دارند که سایکو در بخش اصلی جشنواره (فیلم های کوتاه بین الملل) با ۱۰ فیلم دیگر به رقابت خواهد پرداخت.

پیش از این نیز سایکو در جشنواره «سیتی بلو» City blue  به رقابت پرداخته و جایزه برجسته شانزدهمین جشنواره accolade global competition را از آن خود کرده است. پیشتر نیز، در جشنواره‌های داخلی حضور موفقی داشته است. این فیلم کوتاه در سی و هفتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم‌ کوتاه تهران نامزد دریافت جایزه بهترین فیلمنامه توسط مصطفی داوطلب شد. همچنین در هفدهمین دوره جشنواره بین‌المللی دانشجویی «نهال» نیز موفق به کسب جایزه بهترین تدوین برای مصطفی داوطلب شد و دیپلم افتخار بهترین بازیگر را نیز برای محمد نریمانی را به ارمغان آورد.

رضا عموزاد، رویا حسینی و محمد نریمانی در این فیلم کوتاه ایفای نقش دارند. در خلاصه داستان سایکو آمده است: زن جوانی، همسر خود را که از بیماری حاد روحی رنج می‌برد، به آسایشگاه روانی می‌برد. با درگیری لفظی میان «سایکو» و راننده، اما، اتفاق دیگری رقم می‌خورد…

منبع: ایرنا

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار