رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 21 خبر


  • پنجشنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰
  • الخميس ۱۶ جماد ثاني ۱۴۴۳
  • 2022 Thursday 20 January

اکران بسته فیلم کوتاه «چهارراه» از روز چهارشنبه ۲۹ دی‌ماه با نمایش در سینماهای هنر و تجربه از جمله سینما چارسوی تهران و سینما هویزه مشهد آغاز می‌شود. به نقل از هنر و تجربه، چهار فیلم کوتاه هفته شانزدهم، تاژبازی، نام مرده و گوسفندان ما را خواهند بلعید در قالب بسته فیلم کوتاه چهارراه از روز چهارشنبه ۲۹ […]

اکران بسته فیلم کوتاه «چهارراه» از روز چهارشنبه ۲۹ دی‌ماه با نمایش در سینماهای هنر و تجربه از جمله سینما چارسوی تهران و سینما هویزه مشهد آغاز می‌شود.

به نقل از هنر و تجربه، چهار فیلم کوتاه هفته شانزدهم، تاژبازی، نام مرده و گوسفندان ما را خواهند بلعید در قالب بسته فیلم کوتاه چهارراه از روز چهارشنبه ۲۹ دی ماه اکران خود را در سینماهای این موسسه آغاز می‌کنند.

هفته شانزدهم

فیلم کوتاه هفته شانزدهم به کارگردانی هاشم جهرمی و تهیه‌کنندگی پویان صادقی تولید شده است.

در خلاصه داستان این فیلم کوتاه ۲۵ دقیقه‌ای آمده است: محیا زنی جوان و باردار با تهدید جانی همسر بدهکارش برای نجات زندگی خود و همسرش از شرایط خطیر مالی تصمیم به انجام نقشه‌ای می‌گیرد. اما برای عملی کردن نقشه خود مسیری تاریک بر می‌گزیند.

مهرنوش ستّاری، حمیدرضا نوروزی، دنیا جهان‌منش، میثم فخرایی، امیر زمستانی، بهاره ودادی، مهدی مرادی و مریم بی‌رنگ از جمله بازیگران هفته شانزدهم هستند.

تاژبازی

فیلم کوتاه تاژبازی به نویسندگی، کارگردانی و تهیه‌کنندگی مهدی مهایی، داستان دلقکی را روایت می‌کند که در شهربازی کوچکی در ایران، سیبل توپ‌ها قرار می‌گیرد. او برای استخدام وکیل و گرفتن حق حضانت دخترش در دادگاه، نیاز به حقوقش دارد، اما صاحب غرفه شهربازی از دادن پول طفره می‌رود.

تاژبازی در لغت به معنی خیمه شب بازی‌است و داستان انسان‌هایی را نمایش می‌دهد که مانند عروسک‌هایی به نخ کشیده شده، بازیچه دست آدم‌هایی هستند که در طبقه اجتماعی و اقتصادی بالاتری از آن‌ها زندگی می‌کنند.

بازیگران این فیلم کوتاه ۲۵ دقیقه‌ای را که محصول سال ۹۹ است، خسرو احمدی، حامد وحید، بهروز قادری، بنیامین پیروانی، محمد خوشبخت و آنیسا رنجبر تشکیل می دهند.

نام مرده

نام مرده عنوان دیگر فیلم کوتاه بسته چهارراه به نویسندگی سید فرید حسینی و عاطفه رحمانی همچنین تهیه‌کنندگی و کارگردانی حسین میرزامحمدی است.

در خلاصه داستان این فیلم کوتاه ۳۰ دقیقه‌ای آمده است: با خودکشی سعید در یکی از مراکز نگهداری از کودکان کارتن خواب بهزیستی،‌ انگشت اتهام به سمت گروه فیلمبرداری می‌رود که یک ماه قبل از حادثه در همان مرکز مشغول ساخت فیلم بودند و سعید هم در آن بازی می‌کرد. با ورود لادن بازیگر اصلی فیلم به آن مرکز حقایقی تلخ آشکار می‌شود.

بازیگران نام مرده عبارتند از شیرین اسماعیلی، تینو صالحی، محمد صادق ملک، علیرضا زارع‌پرست، محمد فرهادی، علیرضا حکیمی، امید سلمانی، مهدی مردمی و ایلیا قندهاری.

گوسفندان ما را خواهند بلعید

فیلم کوتاه ۱۱ دقیقه‌ای گوسفندان ما را خواهند بلعید به نویسندگی مجتبی رستم‌پور و کارگردانی مصطفی رستم‌پور و عاطفه رضایان ساخته شده است؛ تهیه‌کنندگی این اثر برعهده انجمن سینمای جوان ایران (دفتر شهرکرد) بود.

در خلاصه داستان این فیلم کوتاه آمده است: داستان زندگی دختری به نام طاهره که قربانی رسم ازدواج زود هنگام و در سن پایین است. طاهره حالا می‌خواهد تلاش کند از تکرار تجربه‌های تلخ خود برای خواهرش خاطره جلوگیری کند.

طاهره شریفی، محمد شکروی، رضا علیجانی، احسان اطمینان، هانیه فرزین و علی حسن فرزین گروه بازیگران گوسفندان ما را خواهند بلعید را تشکیل می‌دهند.

فیلم‌های کوتاه این بسته پیش از این در جشنواره‌های مختلف داخلی و خارجی حضور داشته و افتخارهایی را کسب کرده‌اند.

منبع: ایرنا

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار