رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 21 خبر


  • پنجشنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰
  • الخميس ۱۶ جماد ثاني ۱۴۴۳
  • 2022 Thursday 20 January

مستند «کابوس نیمه‌شب» از جدیدترین محصولات موسسه شهید آوینی است که با موضوع روایت روزهای پایانی عمر شاه مخلوع، از شبکه اول سیما پخش می‌شود. به نقل از روابط عمومی موسسه فرهنگی شهید آوینی، مجموعه مستند «کابوس نیمه‌شب»، تولید موسسه فرهنگی هنری اندیشه شهید آوینی و گروه فرهنگ، تاریخ و هنر شبکه یک سیما،در قالب […]

مستند «کابوس نیمه‌شب» از جدیدترین محصولات موسسه شهید آوینی است که با موضوع روایت روزهای پایانی عمر شاه مخلوع، از شبکه اول سیما پخش می‌شود.

به نقل از روابط عمومی موسسه فرهنگی شهید آوینی، مجموعه مستند «کابوس نیمه‌شب»، تولید موسسه فرهنگی هنری اندیشه شهید آوینی و گروه فرهنگ، تاریخ و هنر شبکه یک سیما،در قالب مجموعه‌ای ۶ قسمتی از شبکه یک سیما به شکل هفتگی پخش می‌شود. این مستند با روایتی تاریخی از منظری پژوهشی به دنبال نمایش روزهای منتهی به مرگ شاه مخلوع است.

این مستند سریالی به نویسندگی و کارگردانی علی عارضی و تهیه‌کنندگی محمّدامین رسولی، داستان آوارگی شاه منفور پهلوی در مقطع تاریخی ۲۶ دی ۱۳۵۷ تا ۵ مرداد ۱۳۵۹ را به زبان مستند روایت می‌کند. «کابوس نیمه‌شب» که براساس اسناد و مدارک به جامانده از کتاب خاطرات رجال سیاسی دوران پهلوی و اطرافیان شاه و با استفاده از آرشیوهای تصویری بنا شده است، در پی ارائه‌ روایتی واقعی از روزگار متلاشی شده‌ فردی است که خود را قدرت برتر می‌دانست.

مستند سریالی «کابوس نیمه‌شب»، روایتی تصویری است از روزی که مردم با شادمانی، تیتر روزنامه‌ «شاه رفت» را در دست گرفتند تا بدرقه‌گر فرار بی‌بازگشت شاه از تهران به مقصد مصر باشند تا روزی که مُهر مرگ بر سرنوشت محمّدرضا پهلوی حک شد؛ مسیری که ۵۵۰ روز آوارگی، سوغاتش بود.

این مستند تاریخی، که قسمت اول آن شب گذشته به روی آنتن رفت، جمعه‌ها ساعت ۲۳:۱۵ از شبکه یک سیما پخش می‌شود.

منبع: آنا

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار