رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 20 خبر


  • سه شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱
  • الثلاثاء ۱۵ شوال ۱۴۴۳
  • 2022 Tuesday 17 May

فیلم برنده شیرطلای ونیز «رویداد» ساخته آدری دیوان بالاترین جایزه رویداد لومیر را دریافت کرد. به نقل از ورایتی، فیلم «رویداد» ساخته آدری دیوان، جایزه بهترین فیلم و بهترین بازیگر نقش اول زن جوایز لومیر را در مراسم دوشنبه شب ۱۷ ژانویه دریافت کرد. فیلم برنده جایزه شیرطلای ونیز «رویداد» که حق پخش آن را […]

فیلم برنده شیرطلای ونیز «رویداد» ساخته آدری دیوان بالاترین جایزه رویداد لومیر را دریافت کرد.

به نقل از ورایتی، فیلم «رویداد» ساخته آدری دیوان، جایزه بهترین فیلم و بهترین بازیگر نقش اول زن جوایز لومیر را در مراسم دوشنبه شب ۱۷ ژانویه دریافت کرد.

فیلم برنده جایزه شیرطلای ونیز «رویداد» که حق پخش آن را «آی‌اف‌سی فیلمز» خریداری کرده است، در این دوره از جوایز توانست بر فیلم های «آنت» لئوس کاراکس، «زنده» امانوئله برکو، «توهمات گمشده» خاویر جیانولی و «اونودا: ده هزار شب در جنگل» آرتور هراری غلبه کند.

نکته شگفت آور جوایز لومیر امسال، نادیده گرفته شدن فیلم برنده نخل طلای کن «تیتان» در دو بخش بهترین فیلم و بهترین کارگردانی بود.

فیلم جسورانه «تیتان» توانست جایزه بهترین بازیگر نوظهور (آگاتا روسل) را کسب کند.

جوایز لومیر توسط خبرنگاران خارجی ساکن فرانسه اهدا می شود و به نوعی گلدن گلوب فرانسه است.

در این دوره از جوایز لومیر، لئوس کاراکس نیز جایزه بهترین کارگردانی را برای فیلم «آنت» با بازی آدام درایور و ماریون کوتیار دریافت کرد. فیلم کاراکس همینطور برنده جایزه بهترین فیلمبرداری نیز شد.

در این دوره از جوایز لومیر، جایزه بهترین انیمیشن نیز به انیمیشن ماجراجویانه «اوج خدایان» ساخته پاتریک ایمبرت رسید.

منبع: صبا

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار