رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • یکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱
  • الأحد ۱۶ محرم ۱۴۴۴
  • 2022 Sunday 14 August

برنامه «تازه‌دم» با محوریت شعرخوانی و با تاکید بر معرفی و بررسی شعر طنز از شنبه یک مردادماه در جدول پخش برنامه‌های شبکه دو سیما قرار گرفت. به گزارش سینماخانه و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سیما، در این برنامه شاعران طنزپرداز از سراسر ایران حضور خواهند داشت و در بخش‌های مختلف به شعرخوانی […]

برنامه «تازه‌دم» با محوریت شعرخوانی و با تاکید بر معرفی و بررسی شعر طنز از شنبه یک مردادماه در جدول پخش برنامه‌های شبکه دو سیما قرار گرفت.

به گزارش سینماخانه و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سیما، در این برنامه شاعران طنزپرداز از سراسر ایران حضور خواهند داشت و در بخش‌های مختلف به شعرخوانی و سرایش اشعار طنز می‌پردازند.

“مناظره” یکی از بخش‌های این برنامه است که طی آن دو تن از شعرا در یک موضوع خاص و با زبان شعر با یکدیگر گفت‌وگو می‌کنند.

در بخش “بداهه” نیزچند شاعر یک شعر بلند را در لحظه آماده و هر یک بندهای مخصوص به خود را می‌سرایند.

“بداهه لهجوی” نیز ویژه شاعرانی با گویش‌ها و لهجه‌های مختلف ایرانی است که اشعار به صورت بداهه سروده می‌شوند.

یک گفت‌وگوی صمیمانه با زبان طنز با مهمانان و بخش شعرخوانی نیز از دیگر بخش‌های «تازه‌دم» است.

شاعران حاضر در برنامه از جمله راشد انصاری(خالو راشد)، عباس احمدی، مهدی پرنیان و … از میا شاعران شناخته شده طنزپرداز کشورمان انتخاب شده‌اند.

این فصل از برنامه به نام “قند و نمک” به اشعار طنز اختصاص دارد که در ایام محرم به فصل “اشک” تغییر می‌کند و شامل شعرخوانی شاعران آئینی و مذهبی می‌شود و پس از این ایام برنامه به پیرنگ اولیه خود بازمی‌گردد.

«تازه‌دم» به تهیه‌کنندگی امیرحسن محمدپور، سردبیری امین شفیعی، کارگردانی علی نصرتی، گرافیک علی موحدی و با صدای علی نصیرنژاد روزهای زوج حوالی ساعت ۲۰:۰۰ از شبکه دو سیما روانه آنتن می‌شود.

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار