به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی سوره، فیلم سینمایی «صحنه‌زنی» به کارگردانی علیرضا صمدی و تهیه کنندگی مجید رضابالا با پخش مرکز بین الملل سوره، در جشنواره «ایرانیان سانفرانسیسکو» به نمایش در می‌آید.

پانزدهمین دوره این جشنواره در روزهای ۱۷ و ۱۸ سپتامبر، برابر با ۲۶ و ۲۷ شهریورماه در شهر سانفرانسیسکو برگزار خواهد شد.

جشنواره «ایرانیان سانفرانسیسکو» نخستین جشنواره فیلم مستقل ایرانیان در خارج از کشور است که از سال ۲۰۰۸ شروع به کار کرده و فیلم هایی که توسط ایرانیان یا درباره کشور ایران ساخته می شوند مجاز به حضور در این جشنواره اند.

«صحنه‌زنی»  پیش از این در نوزدهمین دوره جشنواره «چنای» هند و هفتاد و پنجمین جشنواره بین‌المللی «سالرنو» ایتالیا حضور داشت. همچنین این فیلم سینمایی برای اولین بار در سی و هشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر به نمایش درآمد و سیمرغ نقره‌ای بهترین فیلم را از این جشنواره دریافت کرد.

این فیلم سینمایی برای نخستین‌بار با  پرداختی دراماتیک، به سراغ سوژه صحنه‌زنی و معضلات پیرامون آن که در زیر پوست شهر در حال وقوع است، رفته است.

مهتاب کرامتی، بهرام افشاری، پیام احمدی‌نیا، لیندا کیانی، محمد نادری، فرزانه سهیلی، سیامک ادیب، غزاله جزایری و مجید صالحی، با حضور حمیدرضا نعیمی، امید روحانی و آتش تقی‌پور بازیگران این فیلم سینمایی را تشکیل می‌دهند.

پخش بین‌الملل «صحنه‌زنی» را مرکز بین الملل سوره برعهده دارد.

منبع: سوره سینما