رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱
  • السبت ۵ ربيع أول ۱۴۴۴
  • 2022 Saturday 1 October

پویانمایی «سمپاش» ساخته فرنوش عابدی برنده جایزه بهترین فیلم انیمیشن از سومین جشنواره جهانی فیلم «بهترین» در کشور آلمان شد. به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل کانون، پویانمایی «سمپاش» ساخته فرنوش عابدی جایزه بهترین فیلم انیمیشن از سومین جشنواره جهانی فیلم «بهترین» در کشور آلمان را از آن خود کرد. این جشنواره […]

پویانمایی «سمپاش» ساخته فرنوش عابدی برنده جایزه بهترین فیلم انیمیشن از سومین جشنواره جهانی فیلم «بهترین» در کشور آلمان شد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل کانون، پویانمایی «سمپاش» ساخته فرنوش عابدی جایزه بهترین فیلم انیمیشن از سومین جشنواره جهانی فیلم «بهترین» در کشور آلمان را از آن خود کرد.

این جشنواره با هدف جذب آثار فیلمسازانی (با هر ژانری) که برای بهتر شدن دنیای در حال فرسایش راه حلی دارند، برگزار می‌شود و دست‌اندرکاران این رویداد هنری از فیلمسازان درخواست کردند تا ایده‌های خود را برای توسعه دنیایی بهتر در قالب فیلم ارایه کنند.

سومین جشنواره جهانی فیلم «بهترین» روز ۲۲ شهریور ۱۴۰۱ ( ۱۳ سپتامبر ۲۰۲۲) به کار خود پایان داد.

همچنین «سمپاش» در تازه‌ترین حضور بین‌المللی خود به بخش رقابتی فیلم‌های انیمیشن جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کوتاه دی‌سی راه یافت.

نوزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کوتاه دی‌سی کشور آمریکا نیز از ۱۷ تا ۲۷ شهریور سال جاری (۸ تا ۱۸ سپتامبر ۲۰۲۲) به صورت فیزیکی و مجازی در ایالت واشنگتن دی‌سی کشور آمریکا در حال برگزاری است.

این جشنواره که از سال ۲۰۰۳ تاسیس شده، در این دوره ۹۴ فیلم از ۲۹ کشور جهان در سه بخش داستانی، مستند و انیمیشن داوری شدند.

از جمله برنامه‌های جنبی این جشنواره برگزاری چهار کارگاه آموزشی رایگان، جلسه‌های نقد و بررسی، ویژه‌برنامه‌هایی برای کارگردانان، علاقه‌مندان سینما، مربیان و متخصصان سینما برنامه‌ریزی شده است.

پویانمایی «سمپاش» به تازگی در پنجمین جشنواره بین‌المللی انیمیشن «انیمافیلم» در کشور آذربایجان، چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم «هورس‌توت» کشور آمریکا، هجدهمین جشنواره هنرهای رسانه‌ای «وکس پاپیولار» کشور کانادا، دهمین جشنواره سینمایی «مواسترا» کشور مکزیک و اولین جشنواره فیلم «هگزاگون» کشور ایتالیا به نمایش در آمده است.

منبع: صبا

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار