رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱
  • الخميس ۱۰ ربيع أول ۱۴۴۴
  • 2022 Thursday 6 October

مستند «حی» با هدف معرفی روستای چارک، سبک زندگی و آمیختگی مردم این منطقه با قرآن، عترت و فعالیت‌های قرآنی دوشنبه ساعت ۱۸:۰۰ از شبکه دو سیما روانه آنتن می‌شود. به گزارش سینماخانه و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سیما؛ مستند «حی» به کارگردانی، پژوهش و تدوین مرتضی فتحی و تهیه‌کنندگی مهدی مطهر درباره […]

مستند «حی» با هدف معرفی روستای چارک، سبک زندگی و آمیختگی مردم این منطقه با قرآن، عترت و فعالیت‌های قرآنی دوشنبه ساعت ۱۸:۰۰ از شبکه دو سیما روانه آنتن می‌شود.

به گزارش سینماخانه و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سیما؛ مستند «حی» به کارگردانی، پژوهش و تدوین مرتضی فتحی و تهیه‌کنندگی مهدی مطهر درباره روستایی به نام چارک در استان بوشهر است که یک ویژگی منحصربفرد دارد. ویژگی که این روستا را با دیگر مناطق متفاوت می‌کند، زندگی گره خورده اهالی این روستا با قرآن است.
اهالی این روستا ۵۰ رتبه کشوری و رتبه‌های اول تا سوم در رشته‌های قرائت، حفظ و تواشیح در مسابقات قرآنی به دست آورده‌اند. گوش موسیقیایی و درک مردم این روستا از قرائت قرآن تفاوت ویژه‌ای را برای اهالی این دهکده رقم زده است.
«حی» به سفارش معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تولید شده در خانه مستند امروز حوالی ساعت ۱۸:۰۰ از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار