رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 17 خبر


  • چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱
  • الأربعاء ۱۳ جماد أول ۱۴۴۴
  • 2022 Wednesday 7 December

فصل پنجم «ایرانگرد» پس از حدود یک سال فیلمبرداری به آنتن شبکه یک سیما رسید. قرار است فصل پنجم مستند «ایرانگرد» در ۲۶ قسمت ۴۰ دقیقه‌ای جاذبه‌های گردشگری و فرهنگ مردم را در استان های بوشهر، گیلان، هرمزگان، فارس، خراسان رضوی و ایلام به تصویر بکشد. ایرانگرد نگاهی متفاوت در معرفی طبیعت بکر شهرهای مختلف کشور و […]

فصل پنجم «ایرانگرد» پس از حدود یک سال فیلمبرداری به آنتن شبکه یک سیما رسید.

قرار است فصل پنجم مستند «ایرانگرد» در ۲۶ قسمت ۴۰ دقیقه‌ای جاذبه‌های گردشگری و فرهنگ مردم را در استان های بوشهر، گیلان، هرمزگان، فارس، خراسان رضوی و ایلام به تصویر بکشد.

ایرانگرد نگاهی متفاوت در معرفی طبیعت بکر شهرهای مختلف کشور و زندگی در میان عشایر و مردمان ییلاقی و شهرها و روستاهای ایران برای مخاطبان دارد.

جواد قارایی کارگردان و مجری مستند ایرانگرد برای تهیه این برنامه با یک تیم فیلمبرداری به شهرها و استان‌های مختلف ایران سفر کرده و روایت زندگی فردی شهرنشین را به تصویر کشیده که برای رسیدن به آرامش، به دل طبیعت پناه می‌برند.

وی درباره فصل جدید این مستند گفت: در فصل پنجم «ایرانگرد» سعی کردیم در تحقیق و پژوهش نگرش عمیق تری داشته باشیم و در حوزه فرهنگ، تاریخ و مردم شناسی از تحقیقات گسترده تر و جامع تری بهره بگیریم.

قارایی افزود: این مجموعه با جدیدترین تجهیزات و با تکنولوژی روز دنیا تهیه و تولید و کیفیت تصویربردای نسبت به فصول گذشته باز هم ارتقاء داده شده است.

مجری مستند ایرانگرد همچنین درخصوص چگونگی شناسایی مناطق بکر و طبیعت تماشایی کشورمان گفت: ما برای شناسایی مناطق دیدنی و طبیعت زیبای کشورمان تحقیقات و پژوهش های مفصلی انجام می دهیم و در این خصوص هم از مردم محلی، استانداران هر استان، میراث فرهنگی هر منطقه، اداره محیط زیست، منابع طبیعی، امور عشایری و .. کمک می گیریم تا زیبایی های هر استان را برای دوستداران طبیعت به تصویر درآوریم. دوستداران طبعیت و علاقه مندان به سفر به راحتی می توانند به این مناطق سفر کرده  و از زیبایی های این مکان ها لذت ببرند.

تهیه کننده و کارگردان مجموعه مستند ایرانگرد خاطرنشان کرد: در این فصل از لوکیشن های جذاب و بکری هم استفاده کردیم و چون کرونا کمتر شده است توانستیم در فصل جدید بیش تر به میان مردم برویم و با آداب و رسوم و جشن های محلی آشنا شویم وآن ها را به تصویر درآوریم.

مستند ایرانگرد از جمعه ۱۵ مهر ماه ساعت ۲۳:۳۰ روی آنتن شبکه یک سیما می رود.

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار