رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • جمعه ۱۸ آذر ۱۴۰۱
  • الجمعة ۱۵ جماد أول ۱۴۴۴
  • 2022 Friday 9 December

مجموعه مستند «علمای اهل سنت ایران» با موضوع روایتی از زندگی علمای اهل سنت میهن عزیزمان صبح امروز(شنبه) در محل شبکه افق سیما رونمایی شد. به گزارش سینماخانه و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سیما، مراسم رونمایی از مجموعه مستند هفت قسمتی «علمای اهل سنت ایران» به نویسندگی و کارگردانی محمد مهدی خالقی صبح […]

مجموعه مستند «علمای اهل سنت ایران» با موضوع روایتی از زندگی علمای اهل سنت میهن عزیزمان صبح امروز(شنبه) در محل شبکه افق سیما رونمایی شد.

به گزارش سینماخانه و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سیما، مراسم رونمایی از مجموعه مستند هفت قسمتی «علمای اهل سنت ایران» به نویسندگی و کارگردانی محمد مهدی خالقی صبح امروز(شنبه) با حضور صادق یزدانی مدیر شبکه افق، علیرضا کمیلی دبیر اتحادیه بین المللی امت واحده، ماموستا بابایی امام جماعت اهل سنت تهران، حجت الاسلام سیفیایی مدیر اداره ادیان و مذاهب سازمان تبلیغات اسلامی در محل آمفی تئاتر شبکه افق سیما برگزار شد.

ماموریت شبکه افق تبیین گفتمان انقلاب است
صادق یزدانی، مدیر شبکه افق سیما در ابتدای مراسم ضمن خیر مقدم به مهمانان در مورد ماموریت‌های شبکه افق سیما گفت: شبکه افق طبق ماموریت خود شبکه تبیین گفتمان مفاهیم و تعاریف انقلاب اسلامی است. یکی از مفاهیم مهم و عمیق انقلاب اسلامی که حاصل درایت و زحمات ویژه حضرت امام(ره) بوده مسئله وحدت است. نکته مهمی که در طی سال‌های گذشته مورد تاکید رهبر معظم انقلاب نیز بوده است. با وقوع انقلاب اسلامی، مسئله وحدت جزئ اولین اقدامات امام خمینی(ره) بود که در تقویم هم با عنوان هفته وحدت شناخته میشود.
وی افزود: اگر جزئی نگری را کنار بگذاریم و بخواهیم با نگاه تمدنی به انقلاب اسلامی نگاه کنیم یکی از نکات مهم در تمدن اسلامی، ایجاد اتحاد و وحدت بین مجموعه‌های مسلمان است که در این بین ارتباط بین شیعه و سنی مهمترین آنها است. ایران یک هیمنه یکپارچه در همه سال‌های گذشته خود داشته که افراد با ادیان و تفکرات مختلف در کنار هم زندگی می‌کرده‌اند و این در سالیان مختلف با درایت مسلمانان همیشه حفظ شده است.
مدیر شبکه افق سیما تاکید کرد: در تمام این سال‌ها تلاش دشمن برای ایجاد اختلاف و دو دستگی بین مسلمانان در ایران بی نتیجه مانده است. این موضوع را حتی در این روزها که شاهد کمی التهاب در کشور هستیم به وضوح می‌توان دید.
وی خاطرنشان کرد: شبکه افق به دلیل ماموریت خود که پیشتر به آن اشاره کردیم تلاش می‌کند تا در این مسیر تولیدات مختلف و متنوعی را برای مخاطبان تهیه کنیم و زحمات گروه مستند شبکه گوشه‌ای از آنها است. گروه مستند برای هفته وحدت مجموعه مستند هفت قسمتی “علمای اهل سنت ایران” را تولید کرده است که معطوف به موضوع حفظ وحدت در جامعه اسلامی کشور عزیمان ایران است.

محمد مهدی خالقی ، نویسنده و کارگردان این اثر در ادامه نشست اظهار داشت: مجموعه ” مستند علمای اهل سنت ایران ” با تمام مستندات و مجموعه‌هایی که در طول سالها ساخته شده متفاوت است چرا که سعی کردیم در این مستند توجه ویژه‌ای به مناطق اهل سنت داشته باشیم.
وی افزود : امیدواریم این مستند فتح الباب خوبی برای دیگر کارهای جهان اسلام باشد تا بتوانیم بیشتر از گذشته به مسئله وحدت میان شیعه و سنی در کشورمان توجه کنیم .

جهان اسلام نیازمند نمایش وحدت میان شیعه و سنی در ایران
در ادامه این نشست ماموستا عزیز بابایی امام جمعه اهل سنت تهران ضمن ابراز خوشحالی از ساخت مستندهایی با این موضوعات گفت: یکی از نیاز‌های ضروری در جهان اسلام نشان دادن وحدت میان شیعیان و اهل سنت در جمهوری اسلامی ایران است . زمانیکه ایران عزیز ، پرچم وحدت و اسلام را برافراشت ، دشمنان متوجه شدند که کارشان سخت شده است و از هر شیوه ای برای مقابله با ان استفاده کردند .
وی ادامه : وسوسه‌های شیطانی و دسیسه‌های دشمنان در بحث تقریب و وحدت بسیار زیاد است . برای مثال جوری مسئله اهل سنت در ایران برای جهان القاء شده است که باور ندارند اهل سنت به راحتی در کنار برادرانشان زندگی می‌کنند و ایران ، قصد شیعه‌سازی اهل سنت را ندارد . به خاطر دارم در سوریه مسلمانان باور نمی‌کردند که می‌توان نام خلفا را در ایران به زبان اورد . این است بازی رسانه ای دشمن علیه جمهوری اسلامی ایران که همواره در صدد است تا تفرقه را در این کشور حاکم سازد .
ماموستا بابایی خاطر نشان کرد : ما باید ارتباطات خوب میان شیعه و اهل سنت ایران را در شبکه‌های تلویزیونی ، فضای مجازی و رسانه‌ها به نمایش بگذاریم ، اگر در این زمینه کوتاهی کنیم مردم به رسانه‌های بیگانه روی می‌اورند و هر انچه که انها می‌خواهند از وضعیت اهل سنت ایران به همگان نشان می‌دهند و همین مسئله باعث تفرقه در میان مسلمانان کشورمان می‌گردد .
وی با بیان اینکه کارهای فرهنگی خوبی در زمینه اتحاد شیعه و اهل سنت در ایران پخش شده است و ما نمونه ان را در زمینه براندازی داعش مشاهده کردیم ، گفت : هر گامی که باعث شود اتحاد میان شیعیان و اهل سنت ایران نمایش داده شود و اجازه ندهد تا پرچم اسلام در این سرزمین بیافتد جزای خیر دارد و موجب خنثی‌سازی حربه‌های دشمن می‌شود.

باید وحدت بین شیعه و سنی در ایران را به جهان نشان دهیم
حجت الاسلام سیفایی، مدیر اداره ادیان و مذاهب سازمان تبلیغات اسلامی در بخش دیگری از نشست ضمن اشاره به تلاش‌ها در مسیر اتحاد میان شیعه و سنتی در کشور تاکید کرد: کسانی که در راه اتحاد میان شیعیان و اهل سنت در کشورمان گام برمی‌دارند ، عمل بسیار ارزنده ای را انجام می‌دهند.
وی افزود : ما شاهد هستیم که عزیزان اهل سنت در کشورمان از نام‌های ائمه اطهار ( ع ) برای فرزندان خود استفاده می‌کنند، همه این موارد نشان از وحدت و اتحاد مسلمانان در داخل کشورمان دارد که باید به تصویر کشیده شود و به جهانیان نشان دهیم.
مدیر اداره ادیان و مذاهب سازمان تبلیغات اسلامی خاطر نشان کرد : ما در تاریخ جنگ تحمیلی کشورمان شاهد رشادت‌های عزیزان اهل سنت و دفاع جانانه انان از خاک کشورمان و انقلاب اسلامی بوده‌ایم ، وجود ۱۱ هزار شهید از اهل سنت گواه بر این ادعاست که از میان این شهدا حدود ۱۰۰ نفر از روحانیون اهل سنت هستند که به طرق مختلف در دفاع از انقلاب اسلامی و حفظ وحدت به شهادت رسیده‌اند .
وی در پایان گفت: دشمن و استکبار جهانی از اتحاد شیعه و اهل سنت در کشور ما به شدت واهمه دارد و این اتحاد خطر بزرگی برای انان به حساب می‌اید ، بنابراین بهترین راهکار در کشورمان شناسایی کامل دو مذهب است تا فرصت سوءاستفاده را به دشمن ندهیم .

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار