رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 17 خبر


  • شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱
  • السبت ۹ جماد أول ۱۴۴۴
  • 2022 Saturday 3 December

مستند «همه چیز از بالا قشنگ‌تر است» که در سی‌ونهمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران اکران می‌شود روایت روزهایی است که مدارس ایران بمباران می‌شدند. به گزارش سینماخانه و به نقل از ارتباطات و اطلاع رسانی مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی، کاوه حدادی در توضیح مضمون فیلم خود که امسال در سی […]

مستند «همه چیز از بالا قشنگ‌تر است» که در سی‌ونهمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران اکران می‌شود روایت روزهایی است که مدارس ایران بمباران می‌شدند.

به گزارش سینماخانه و به نقل از ارتباطات و اطلاع رسانی مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی، کاوه حدادی در توضیح مضمون فیلم خود که امسال در سی و نهمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران حضور دارد، بیان کرد: همه چیز از بالا قشنگ تر است فیلمی مستند درباره بمباران دو مدرسه بروجرد در سال ۱۳۶۵ است. در طی این ماجرا متاسفانه ۶۸ کودک دانش آموز جان خود را از دست دادند و شهید شدند.
وی در توضیح علت انتخاب این موضوع برای ساخت یک فیلم مستند گفت: به واسطه بروجردی بودن، خودم همیشه دغدغه کارکردن راجع به این موضوع را داشتم. چراکه هرگز به این موضوع پرداخته نشده است. بنابراین انگیزه بسیاری برای پرداختن به این موضوع  داشتم و به این نتیجه رسیدم که می توانم این ماجرا را با یک فیلم مستند تا حدود زیادی ماندگار کنم.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا ۲۵ دقیقه برای بیان همه آنچه باید گفته شود، کافی بوده یا نه، اظهار داشت: بله عقیده ام بر این بود که زمان از پیش تعیین شده و ظرف زمانی برای فیلم در نظر نگیرم و به این موضوع اندیشیدم و زمانش را بازگذاشتم. با توجه به ایده اجرایی که برای فیلم درنظر گرفته بودم همان ۲۵ دقیقه زمانی کافی برای فیلم بود.
مدیر انجمن سینمای جوان بروجرد با یادآوری این نکته که سومین دوره‌ای است که به عنوان فیلمساز در جشنواره فیلم کوتاه تهران حضور دارد، اظهار داشت: از آنجا که در سال های اخیر تولیدات فیلم ها بسیار شبیه به هم شده بودند، مدیران جشنواره این ضرورت را احساس کردند که بر ژانر (گونه) تاکید و تمرکز کنند. به نظر می رسد کار درستی است اما این که بخواهیم با مقوله ژانر دستوری برخورد کنیم درست نیست.
حدادی تاکید کرد: به همین دلیل دریافت ضرورت این موضوع باید از پایین بجوشد و خود فیلمسازان به این نتیجه برسند که باید در این وادی قدم بردارند و خودشان ژانر را نتخاب کنند که از بالا و دستوری نباشد.

منبع: ایرنا

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار