به گزارش سینماخانه و به نقل از ستاد خبری شانزدهمین جشنواره بین‌‍المللی «سینماحقیقت»، تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی برای نخستین بار در بخش «ویدیولایبرری» و در ایام برگزاری شانزدهمین جشنواره «سینماحقیقت» قابل تماشاست.
در بخش ویدیولایبرری این دوره، افراد خاص شامل نمایندگان رسانه‌ها، میهمانان خارجی و تعدادی از مستندسازان می‌توانند به صورت رایگان مستندهای تولید شده در مرکز گسترش را در پردیس ملت و در غرفه «ویدیولایبرری» تماشا کنند.
این امکان برای نخستین بار در جشنواره «سینماحقیقت» فراهم شده است. پس از پایان جشنواره، درباره امکان تماشای آثار در «ویدیولایبرری» برای علاقه‌مندان، دانشجویان، مستندسازان و نمایندگان رسانه اطلاع رسانی خواهد شد.
بخش “ویدیولایبرری” که در جشنواره سینما حقیقت امسال و برای آثار تولید شده در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی تدارک دیده شده است، فضایی را فراهم می‌کند تا مخاطبان بتوانند همه آثار مذکور را در فضای جدای از جشنواره و در کامپیوتر تماشا کنند. این بخش می‌تواند برای پژوهشگران، مستندسازان و کسانی که می‌خواهند آثار قبلی مرکز گسترش را برای امور مطالعاتی، مجدداً تماشا کنند، مفید باشد.

شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت»، با دبیری محمد حمیدی مقدم اواخر آذرماه ۱۴۰۱ به صورت آنلاین و فیزیکی برگزار می‌شود.