رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 10 خبر


  • سه شنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۱
  • الثلاثاء ۹ رجب ۱۴۴۴
  • 2023 Tuesday 31 January

پانصدوبیست‌وسومین برنامه سینماتک خانه هنرمندان ایران به نمایش فیلم سینمایی «دانتون» ساخته آن دری وایدا اختصاص دارد. به نقل از روابط‌عمومی خانه هنرمندان ایران، پانصد و بیست‌وسومین برنامه سینماتک خانه هنرمندان ایران که روز دوشنبه ۱۲ دی‌ماه ۱۴۰۱ از ساعت ۱۷ در سالن استاد ناصری برگزار می‌شود، به نمایش فیلم سینمایی «دانتون» ساخته آن دری وایدا اختصاص دارد. پس از نمایش فیلم، […]

پانصدوبیست‌وسومین برنامه سینماتک خانه هنرمندان ایران به نمایش فیلم سینمایی «دانتون» ساخته آن دری وایدا اختصاص دارد.

به نقل از روابط‌عمومی خانه هنرمندان ایران، پانصد و بیست‌وسومین برنامه سینماتک خانه هنرمندان ایران که روز دوشنبه ۱۲ دی‌ماه ۱۴۰۱ از ساعت ۱۷ در سالن استاد ناصری برگزار می‌شود، به نمایش فیلم سینمایی «دانتون» ساخته آن دری وایدا اختصاص دارد.

پس از نمایش فیلم، نشست نقد و بررسی با حضور غلامرضا حداد دکترای روابط بین الملل از دانشگاه شهید بهشتی و استادیار دانشگاه علامه طباطبایی با موضوع «حذف زندگان» برگزار می‌شود.

در خلاصه داستان «دانتون» آمده است: «نوامبر سال ۱۷۹۳ ژرژ دانتون دوپاردیو عضو کمیته امنیت عمومی و یکی از بنیان‌گذاران حکومت «ترور»، همراه دوستش ماکسیمیلیان دو روبسپیر پس از تبعیدی کوتاه و خودخواسته به پاریس قحطی‌زده بازمی‌گردد. او که دیگر از خون‌ریزی خسته شده، پیشنهاد مذاکره با دشمنان برون‌مرزی فرانسه را برای دست‌یابی به صلح می‌دهد و برای ایجاد دوباره فضای بردباری و تساهل در درون مرزهای کشورش تلاش می‌کند.»

ژرار دوپاردیو، وویچک پشونیاک، آن آلوارو، رولان بلانش، پاتریش شرو، امانوئل دوبوِر، کریشتف گلوبیش، رانلد گاتمن، ژرار هاردی و آلن ماس در این فیلم به ایفای نقش پرداخته‌اند.

منبع: مهر

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار