رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 17 خبر


  • دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱
  • الإثنين ۸ رجب ۱۴۴۴
  • 2023 Monday 30 January

مستند «جدال در توسکستان» به تهیه کنندگی و کارگردانی حجت الله اسحاقی اطربی چهارشنبه ۵ بهمن ماه ساعت ۱۱ از قاب شبکه پنج سیما تماشایی می شود. به گزارش سینماخانه و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سیما؛ مستند روایی و تحلیلی «جدال در توسکستان» به موضوع درگیری نظامی حزب رنجبران ایران در جنگل های توسکستان […]

مستند «جدال در توسکستان» به تهیه کنندگی و کارگردانی حجت الله اسحاقی اطربی چهارشنبه ۵ بهمن ماه ساعت ۱۱ از قاب شبکه پنج سیما تماشایی می شود.

به گزارش سینماخانه و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سیما؛ مستند روایی و تحلیلی «جدال در توسکستان» به موضوع درگیری نظامی حزب رنجبران ایران در جنگل های توسکستان گرگان که با حضور فرماندهان عملیات وقت سپاه انجام شده، می پردازد.
همچنین در این مستند گفتگویی با مجید زربخش و مهدی ذوالفقاری از اعضای مرکزی حزب رنجبران و فرخ نگهدار از اعضای مرکزی سازمان چریکهای فدایی خلق ایران انجام شده که به تبیین و بررسی تاریخ معاصر کشور در آن دوران می پردازند.
گفتنی است، اوایل سال شصت از میان حزب توده ایران که گرایش به اتحاد جماهیر شوروی داشت، حزبی با گرایش به حزب کمونیست چین و پیرو مائو جهت مبارزه با ایدئولوژی کمونیست شوروی به وجود آمد که به حزب مائوئیستی رنجبران ایران معروف شد.
پس از عزل بنی صدر در خرداد سال شصت از ریاست جمهوری، این حزب ماهیتی نظامی پیدا کرد و تنها راه مبارزه را برخورد نظامی دانست و در سه منطقه ایران یعنی کردستان، فارس و سپس در گرگان و جنگل های توسکستان دست به کارهای نظامی زد.
مستند تامینی «جدال در توسکستان» امروز به مدت ۵۰ دقیقه از تقدیم نگاه مخاطبان می شود.

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار