رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۶ فروردین ۱۴۰۲
  • الأحد ۴ رمضان ۱۴۴۴
  • 2023 Sunday 26 March

بازار و نمایشگاه فیلم بین‌الملل چهل‌ویکمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر از امروز با عرضه ۵ فیلم کوتاه «اندروا»، «وضعیت اورژانسی»، «دوآل‌پا»، «خنده بی‌دلیل گوزن‌ها» و «کبود» از تولیدات انجمن سینمای جوانان ایران آغاز به کار می‌کند. به گزارش سینماخانه و به نقل از روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، همزمان با آغاز فعالیت ششمین روز […]

بازار و نمایشگاه فیلم بین‌الملل چهل‌ویکمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر از امروز با عرضه ۵ فیلم کوتاه «اندروا»، «وضعیت اورژانسی»، «دوآل‌پا»، «خنده بی‌دلیل گوزن‌ها» و «کبود» از تولیدات انجمن سینمای جوانان ایران آغاز به کار می‌کند.

به گزارش سینماخانه و به نقل از روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، همزمان با آغاز فعالیت ششمین روز از جشنواره بین‌المللی فیلم فجر، امروز ۱۷ بهمن‌ماه ۱۴۰۱ بازار و نمایشگاه فیلم بین‌الملل چهل‌ویکمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر در کاخ جشنواره، مرکز همایش‌های برج میلاد تهران، آغاز به کار می‌کند.

انجمن سینمای جوانان ایران در این دوره از جشنواره بین‌المللی فیلم فجر، ۵ فیلم کوتاه «اندروا»، «وضعیت اورژانسی»، «دوآل‌پا»، «خنده بی‌دلیل گوزن‌ها» و «کبود» از تولیدات خود را برای عرضه و فروش در بازار ارائه می‌کند.

فیلم‌هایی که در بخش بازار فیلم کوتاه عرضه می‌شوند به شرح زیر است:

-«اندروا» به نویسندگی و کارگردانی امیر پذیرفته و تهیه کنندگی انجمن سینمای جوانان ایران و امیر پذیرفته تولید شده است و با بازی نادر فلاح روایت‌گر داستان مردی است که میان واقعیت و خیال سرگردان است.

-«وضعیت اورژانسی» به نویسندگی مریم اسمی‌خانی و وحید حسن­‌زاده و کارگردانی مریم اسمی‌خانی و تهیه کنندگی انجمن سینمای جوانان ایران و وحید حسن­‌زاده تولید شده است و با بازی سعید چنگیزیان روایتگر داستان دختربچه‌ای ۶ ساله به نام نازنین است که از مامور اورژانس درخواستی دارد.

-«دوآل‌پا» به نویسندگی و کارگردانی محمدرضا مرادی و تهیه کنندگی انجمن سینمای جوانان ایران و محمدرضا مرادی تولید شده است که با بازی آرش رضایی، برداشتی آزاد از داستان هزار و یک شب سفرهای سندباد دارد.

-«خنده بی‌دلیل گوزن‌ها» به نویسندگی مازیار تهرانی، کارگردانی سجاد ایمانی و تهیه کنندگی انجمن سینمای جوانان ایران، سجاد ایمانی و رضا دانش‌پژوه تولیده است که با بازی مجید پتکی و شبنم فرشادجو روایت‌گر داستان مردی است که بعد از مرگ زنده می‌شود.

-«کبود» به نویسندگی و کارگردانی علی توکلی و تهیه کنندگی انجمن سینمای جوانان ایران، فواد جاودان و سعید نجاتی تولید شده و در خلاصه داستان آن آمده است: «ممکن است پنهان کردن یک واقعه نه از سر حیله‌گری که ناشی از وحشتی باشد که برملا شدن آن مشکلی به بار خواهد آورد.»

اهالی فیلم کوتاه از  سراسر دنیا در این بخش حضور دارند تا بتوانند با سرمایه گذاران و  نمایندگان جشنواره‌های مختلف خارجی و شرکت‌های بین‌المللی ارتباط برقرار کرده و برای فروش یا حضور آثارشان در جشنواره‌های بین‌المللی رایزنی‌های لازم را به عمل آورند.

فیلم‌های این بخش از جشنواره برای مهمانان خارجی، پخش‌کننده‌های بین‌المللی، مدیران جشنواره‌ها و خریداران اکران می‌شوند و فرصتی برای عرضه جهانی پیدا می‌کنند.

غرفه‌های بازار چهل‌ویکمین جشنواره بین‌المللی فجر در لابی مرکز همایش‌های برج میلاد تهران مستقر هستند و قرار است از امروز ۱۷ بهمن‌ماه تا ۲۱ بهمن‌ماه ۱۴۰۱ میزبان مهمانان خود در چهل‌ویکمین جشنواره بین‌المللی فجر باشند.

چهل‌ویکمین جشنواره بین‌المللی فجر ۱۲ تا ۲۲ بهمن ۱۴۰۱ در دو کاخ رسانه و جشنواره که واقع در پردیس سینما گالری و مرکز همایش‌های برج میلاد است، همزمان برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

نظرات



آخین اخبار