رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 15 خبر


  • شنبه ۵ فروردین ۱۴۰۲
  • السبت ۳ رمضان ۱۴۴۴
  • 2023 Saturday 25 March

«هاروی واینستین» چهره پرنفوذ سابق هالیوود، توسط یک قاضی لس آنجلس به دلیل تجاوز جنسی و سایر جرایم جنسی به ۱۶ سال زندان دیگر محکوم شد تا سالهای باقیمانده از زندگی خود را در زندان سپری کند. به گزارش ایسنا به نقل از اسکرین، این تهیه کننده و مدیر اجرایی سابق در دسامبر ۲۰۱۳ به […]

«هاروی واینستین» چهره پرنفوذ سابق هالیوود، توسط یک قاضی لس آنجلس به دلیل تجاوز جنسی و سایر جرایم جنسی به ۱۶ سال زندان دیگر محکوم شد تا سالهای باقیمانده از زندگی خود را در زندان سپری کند.

به گزارش ایسنا به نقل از اسکرین، این تهیه کننده و مدیر اجرایی سابق در دسامبر ۲۰۱۳ به دلیل یک مورد تجاوز جنسی و دو مورد تجاوز جنسی علیه یک مدل ایتالیایی معروف در هتل مستر سی بورلی هیلز در لس آنجلس مجرم شناخته شد و در نهایت به ۱۶ سال حبس دیگر محکوم شد.

در این جلسه متهم به بی گناهی خود به دادگاه اعتراض کرد و گفت: لطفا مرا به حبس ابد محکوم نکنید. من سزاوار آن نیستم». او پیش از این مدعی شده بود که پرونده علیه او ساختگی بوده است.

این احکام به طور متوالی اجرا می شود، به این معنی که وی احتمالا بقیه عمر خود را در زندان سپری خواهد کرد. او در حال حاضر در حال گذراندن حکم ۲۳ ساله‌ای است که دادگاه نیویورک در مارس ۲۰۲۰ صادر کرده است. او در مجموع با ۳۹ سال محکومیت رو به روست که معادل حبس ابد برای این تهیه کننده ۷۰ ساله است.

«واینستین» توسط ده ها زن به آزار و اذیت جنسی متهم شده است. از زمان افشای این اتهامات در اکتبر ۲۰۱۷ در نیویورک تایمز، او هر گونه تخلفی را رد کرده است.

ماجرای رسوایی اخلاقی «هاروی واینستین» که اولین بار توسط هفته‌نامه نیویورکر فاش شد، آغاز جنبش‌ Metoo# در هالیوود را موجب شد که هدف آن افزایش توجه به شیوع سوء‌استفاده جنسی از زنان در سینمای هالیوود است.

«واینستین» در ابتدا یکی از بنیانگذاران کمپانی «میرامکس» بود که ساخت فیلم‌های موفق و مستقلی چون «داستان عامه پسند» را در کارنامه داشت و سپس به همراه برادرش «باب» در سال ۲۰۰۵ کمپانی فیلمسازی «واینستاین» را راه‌اندازی کردند.

وی برای تهیه‌کنندگی فیلم «شکسپیر عاشق» در سال ۱۹۹۸ موفق به کسب جایزه اسکار شد و همچنین برای تهیه‌کنندگی تعداد زیادی از نمایش‌ها هفت بار برنده جایزه تونی شده است.

منبع: ایسنا

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار