رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲
  • السبت ۱۴ ذو القعدة ۱۴۴۴
  • 2023 Saturday 3 June

مدیر‌گروه مجموعه انیمیشن «شکرستان» از پخش ۵۲ قسمت از این مجموعه با عناوین روز جامعه خبر داد. به گزارش سینماخانه و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، شکرستان نامی آشنا برای همه آنهایی است که دل در گروی گونه انیمیشن دارند. این مجموعه در نوروز امسال هم روی آنتن رفت که بازخوردهای بسیار خوبی از […]

مدیر‌گروه مجموعه انیمیشن «شکرستان» از پخش ۵۲ قسمت از این مجموعه با عناوین روز جامعه خبر داد.

به گزارش سینماخانه و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، شکرستان نامی آشنا برای همه آنهایی است که دل در گروی گونه انیمیشن دارند. این مجموعه در نوروز امسال هم روی آنتن رفت که بازخوردهای بسیار خوبی از مخاطب دریافت کرد. حالا به نظر می‌رسد که فصل تازه این انیمیشن طبق گفته مدیر گروه انیمیشن شکرستان، در راه است و باید منتظر بود تا قصه‌های دیگری را در این قالب تماشا کنیم.حسین محمودی، درباره این مجموعه انیمیشن گفت: سریال شکرستان که در نوروز ۱۴۰۲ روی آنتن رفت، با تکنیک کات‌اوت ارائه شد و از آنجا که نوروز همزمان با ماه مبارک رمضان بوده، موضوعات این دوره شکرستان حول‌محور مسائل اجتماعی شهروندی، محیط‌ زیست، سلامت، مسئولیت‌پذیری و همچنین اشتغال‌زایی و موضوعات دیگر به تصویر کشیده شد. هر یک از مضامین مد‌نظر قرار گرفته بر‌اساس قصه و داستانی با زبانی طنز به انتقال پیام‌های فرهنگی پرداخت.

کاراکتر جدید اضافه نشده

محمودی در مورد مجموعه انیمیشن شکرستان بیان کرد: در مجموعه انیمیشن شکرستان که ایام نوروز ۱۴۰۲ روی آنتن رفت، کاراکتر جدیدی اضافه نکردیم و از ظرفیت‌ شخصیت‌های گذشته برای بیان قصه استفاده شد. در این مجموعه شش فضا بر‌اساس داستان‌ها و قصه‌های گذشته وجود دارد که به بیان بهتر مفاهیم کمک می‌کند و هر‌کدام از شخصیت‌ها نیز با توجه به ظرفیت‌هایی که برایش قصه تعریف شده هدف‌گذاری شده است.

محمودی در مورد سری جدید مجموعه انیمیشن شکرستان می‌گوید: هم‌اکنون مجموعه انیمیشن شکرستان حدود ۵۰۰ قسمت را پشت‌سر گذاشته و سری جدید آن به‌عنوان سری دهم شکرستان در راه است. برای این منظور نگارش این مجموعه در حال شکل‌گیری بوده و بر‌اساس برنامه‌های در نظر گرفته شده، چند شخصیت جدید فراخور داستان‌ها و قصه‌ها در کنار سایر شخصیت‌های قدیمی قرار خواهند گرفت. موضوعاتی که در سری جدید شکرستان مدنظر قرار می‌گیرد، برگرفته از شعار سال بوده و حول‌محور رونق گردشگری، مصرف انرژی، مهار تورم و برخی نکات دیگر به تصویر کشیده خواهد شد که این مهم در کنار زبان طنز و مثبت شکرستان همچنین بهره‌برداری از ضرب‌المثل‌ها و ادبیات قدیمی انجام می‌شود.

ترکیب قصه‌گویی با سبک زندگی امروز

محمودی در مورد مجموعه پویانمایی شکرستان می‌‌افزاید: مجموعه انیمیشن شکرستان از قدیمی‌ترین و پرطرفدارترین انیمیشن‌های سریالی ایرانی محسوب می‌شود که بر پایه ظرفیت‌های هنر ایرانی بنا نهاده شده‌است؛ سبک قصه‌گویی اصیل ایرانی با شیوه زندگی جامعه امروز ترکیب و در مجموعه انیمیشن شکرستان منعکس شده و در نتیجه ویژگی منحصر به‌فردی را برای مجموعه انیمیشن شکرستان فراهم کرده و ظرفیت‌های بسیار ارزشمندی برای ساخت پویانمایی را به همراه داشته است. نکته قابل‌تامل دیگر این‌که مجموعه انیمیشن شکرستان در قالب سریال تهیه و تولید شده و روی آنتن می‌رود و در نوع خود در منطقه خاورمیانه قدرتمند عمل کرده است.

وی در مورد هدف‌گذاری مجموعه انیمیشن شکرستان به‌دلیل حضور در جشنواره‌های بین‌المللی تصریح کرد: مجموعه انیمیشن شکرستان در جشنوارهای مختلفی شرکت کرده و توانسته جوایزی را دریافت کند، با این حال تلاش می‌کنیم که کیفیت تولیدات را در حدی قرار دهیم که بتوان در عرصه بین‌الملل توانمندی و استعداد ایرانی را با مفاهیم ارزشمند فرهنگ قدیمی ایرانی پیوند داده و آن را ارائه کرد.

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار