رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 14 خبر


  • شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲
  • السبت ۱۴ ذو القعدة ۱۴۴۴
  • 2023 Saturday 3 June

ضبط مرحله اصلی برنامه «همآهنگ» همزمان با شروع پخش مرحله انتخابی آن از تلویزیون، با حضور معاون سیمای رسانه ملی آغاز شد. به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، برنامه تلویزیونی «همآهنگ» روایتی تازه از سرود و موسیقی است که ضبط مرحله انتخابی آن تابستان ۱۴۰۱ در بیش از ۱۰ استان کشور انجام و با مشخص […]

ضبط مرحله اصلی برنامه «همآهنگ» همزمان با شروع پخش مرحله انتخابی آن از تلویزیون، با حضور معاون سیمای رسانه ملی آغاز شد.

به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، برنامه تلویزیونی «همآهنگ» روایتی تازه از سرود و موسیقی است که ضبط مرحله انتخابی آن تابستان ۱۴۰۱ در بیش از ۱۰ استان کشور انجام و با مشخص شدن گروه‌های صعود کننده، ضبط استودیویی این برنامه با حضور محسن برمهانی معاون سیما آغاز شد.

معاون سیما در خصوص این برنامه گفت: برنامه «همآهنگ» با روایت تازه و بدیعی بر لزوم حفظ ماهیت و ارزش موسیقی و نواهای بومی کشورمان نگاه ویژه‌ای دارد.

محسن برمهانی با بیان اینکه طی این سال‌ها به نظر می‌رسد حوزه سرود تا حدودی مغفول مانده است، گفت: تهیه و تولید این برنامه یک اتفاق جدید و بدیع در حوزه موسیقی کشور است.

معاون سیما ادامه داد: موسیقی و سرود در روزهای پرهیاهوی انقلاب نقش مهمی ایفا کرده به طوری که به خلق و ماندگاری سرودهایی فاخر و ارزشمند منجر شده است و می‌توان گفت تأثیر و نقش موسیقی در پیروزی انقلاب پررنگ‌تر بوده است.

وی افزود: جایگاه موسیقی چه از لحاظ تبیینی و چه جنبه هنری از اهمیت خاصی برخوردار است.

معاون رئیس سازمان در امور سیما عنوان کرد: گروه‌های مختلفی تلاش کرده‌اند تا اتفاقات ارزشمندی در این حوزه رخ دهد و این برنامه «لبیک درستی» به فرمان مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) در خصوص لزوم توجه به سرود است که مغفول بود.

وی ضمن قدردانی از موسسه اوج و دست‌اندرکاران این برنامه تصریح کرد: توجه رسانه و تولیدکنندگان و برنامه سازان به حوزه سرود می‌تواند به قبل و بعد از تولید و پخش برنامه «همآهنگ» تقسیم شود.

معاون سیما ادامه داد: امیدواریم «همآهنگ» در فصل‌های بعد هم ادامه پیدا کند و این یک آغاز است که حتماً علاقه‌مندان بیشتری را هم جلب می‌کند و ان شالله که این برنامه با کیفیت بهتر و خلاقانه‌تری همراه باشد.

معاون سیما با تاکید بر تجربه «همآهنگ» با ۱۴ هزار کیلومتر سفر زمینی برای معرفی گروه‌های سرود در ۱۰ نقطه ایران گفت: بر اساس گزارش‌هایی که دریافت کردیم در یک رقابت برابر گروه‌های مرکز استان نشین و پایتخت از رقابت‌های مقدماتی حذف شدند و گروه‌های کوچک‌تر از شهرستان‌ها به مراحل بالاتری رسیدند و جایگاه خود را پیدا کردند.

این مساله باعث می‌شود شرکت کنندگان در مقابل افراد پیشکسوت در حوزه هنر و موسیقی خود را محک بزنند و بیشترین تلاش خود را انجام دهند و انرژی و انگیزه بیش‌تری برای فعالیت در این عرصه و خلق آثار ارزشمندی پیدا کنند.

معاون سیما تاکید کرد: در سند تحول رسانه ملی با شعار عدالت گستری و هویت محوری به مناطق و بوم متنوع و متکثر کشورمان توجه بیشتری معطوف شده که خوشبختانه و به لطف خدا در این برنامه محقق شده است.

مرحله انتخابی این برنامه در ۱۶ قسمت روایتگر رقابت گروه‌های سرود در چهار گوشه ایران است که برگزیده‌های آن در مرحله اصلی در استودیوی «همآهنگ» به رقابت می‌پردازند.

پخش مرحله انتخابی این برنامه از ششم اردیبهشت ماه آغاز شده و روزهای چهارشنبه، پنج شنبه و جمعه هر هفته ساعت ۲۲ از شبکه افق و شنبه، یکشنبه و دوشنبه ساعت ۲۳ از شبکه نسیم پخش می‌شوند.

این برنامه که در آن ۱۴ هزار کیلومتر سفر زمینی برای معرفی گروه‌های سرود در ۱۰ نقطه ایران تجربه شده، محصولی از موسسه «مأوا» به تهیه‌کنندگی سیدمحمدصادق حسینی و کارگردانی مهدیار عقابی است.

در این بازدید صادق یزدانی مدیر شبکه افق، سعید سلطانی مشاور اجرایی و مدیر دفتر و حمید خواجه نژاد مدیر روابط عمومی معاونت سیما نیز حضور داشتند.

منبع: مهر

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار