رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 17 خبر


  • یکشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۲
  • الأحد ۸ ذو القعدة ۱۴۴۴
  • 2023 Sunday 28 May

تهیه‌کننده برنامه «سید خندان» با انتشار متنی به پخش بریده‌های تقطیع‌شده یکی از قسمت‌های این برنامه در فضای مجازی واکنش نشان داد. به نقل از روابط عمومی شبکه دو سیما، تهیه‌کننده برنامه «سید خندان» با انتشار متنی به پخش بریده‌های تقطیع‌شده یکی از قسمت‌های این برنامه در فضای مجازی واکنش نشان داد. متن توضیحات محمدحسین […]

تهیه‌کننده برنامه «سید خندان» با انتشار متنی به پخش بریده‌های تقطیع‌شده یکی از قسمت‌های این برنامه در فضای مجازی واکنش نشان داد.

به نقل از روابط عمومی شبکه دو سیما، تهیه‌کننده برنامه «سید خندان» با انتشار متنی به پخش بریده‌های تقطیع‌شده یکی از قسمت‌های این برنامه در فضای مجازی واکنش نشان داد.

متن توضیحات محمدحسین بزرگی به شرح زیر است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

با توجه به برش مغرضانه صفحات فضای مجازی از برنامه پنج‌شنبه سیدخندان لازم دانستیم توضیحات زیر را جهت شفافیت اذهان عمومی خدمت مخاطبین رسانه ملی، شبکه دو و برنامه سیدخندان ارائه بدهیم:

در دو ماه گذشته در کنار پیام‌های فراوانی که از جانب مردم و نخبگان نسبت به تولید برنامه سیدخندان با مضامین خانوادگی و ایرانی داشتیم، بودند مخالفانی که با انتشار بخش‌هایی از برنامه با برش‌هایی به دور از انصاف سعی در تخریب وجهه برنامه سیدخندان داشتند، حال نمونه دیگری دست‌به‌دست می‌شود که آن نیز برشی ۱۴ ثانیه‌ای از ارائه ۱۴ دقیقه‌ای خانم مریم ابراهیمی (مشاور پیش از ازدواج) در برنامه سیدخندان است.

سیدخندان هدفی غیر از ایجاد دورهمی همراه با نشاط خانوادگی ندارد و در تک‌تک اجزا خود سعی کرده کلیشه‌ها را شکسته و تلاش کند نمونه متفاوتی از سرگرمی و شادی را ارائه کند.

یکی از بخش‌های بدیع برنامه سیدخندان، بخش «از تجربه‌ات بگو» نام دارد که در آن به مناسبت‌های مختلف از چهره‌ها و افراد خبره و متخصص در حوزه‌های موضوعی مختلف درخواست می‌شود، تجربیات و خاطرات‌شان را بیان کنند. بدیهی است که این ارائه با استندآپ کمدی تفاوت ذاتی داشته و قصدش الزاماً خنداندن مخاطب نیست. که ارائه‌ای جذاب از یک موضوع یا اتفاق یا ماجرا است. یوسف مرادی (حقیقت مسائل و مصائب محیط زیست)، داود مرادیان (چگونه فیلم ساز شدم؟)، مهدی خانعلی‌زاده (تجربیات سفر به آمریکای لاتین و اروپا)، سهیل کریمی (دوران اسارت در عراق توسط امریکایی‌ها) و… همه و همه از مهمان و ارائه دهندگان این بخش در برنامه سیدخندان بوده‌اند.

در برنامه پنج‌شنبه سیدخندان، خانم مریم ابراهیمی که از فعالین واسطه‌گری در امر ازدواج هستند و بیش از هشت سال به صورت جدی و مستمر در این حوزه فعالیت کرده‌اند، دعوت مشتاقانه عوامل برنامه را اجابت کردند و مهمان سیدخندان بودند. خانم ابراهیمی از رفتارهای اشتباه و توقعات نابجای پسرها و دخترهای جوان و خانواده‌هایشان در مسیر انتخاب همسر صحبت کردند. توقعات و درخواست‌هایی نامعقول و نابجا که باعث تاخیر در امر ازدواج و کاهش کیفیت آن می‌شود.

ارائه خانم مریم ابراهیمی ۱۴ دقیقه بود، در حالی که ۱۴ ثانیه از بحث تقطیع و به‌صورت گسترده منتشر شد تا تصویری ضدزن و خانواده و ضدفرهنگ و حیای ایرانی اسلامی از برنامه سیدخندان مخابره و تبلیغ شود. تهمتی چنان عجیب که هر بیننده منصفی که تنها یک قسمت از برنامه را دیده باشد و با فضای حاکم بر آن آشنا باشد، به تعجب و حیرت وامی‌دارد.

این گروه برنامه‌ساز دست غیرت دینی مخاطبینی که این ویدیوی تقطیع‌شده سبب تکدر خاطرشان شد را بوسیده و از ایشان دعوت می‌کند تا نسخه کامل این بخش از برنامه را در آرشیو شبکه دو سیما در سایت تلوبیون یا فضای مجازی برنامه تماشا کنند و بعد از آن در مقام قضاوت بنشینند.

هدف گروه برنامه‌ساز سیدخندان نشان دادن جذابیت و کارآمدی جامعه دینی ایران است و این مهم تنها با همراهی و اعتماد مردم عزیز ایران و صدالبته دعای خیرشان محقق خواهد شد.

لازم به ذکر است آن فردی که با داشتن هر ایده و قصدی در ابتدا برش ۱۴ ثانیه‌ایی از ارائه خانم ابراهیمی منتشرکرده بود، بعد از اندکی تامل و دقت متوجه اشتباه خود شده و نسبت به فهم اشتباهش عذرخواهی کرد. امید که خدا از سر تقصیرات همه ما بگذرد.

سیدخندان ۵ شنبه و جمعه ساعت ۲۱:۱۵ از شبکه دو مهمان خانه‌های شماست.»

منبع: مهر

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار