رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۲۱ خرداد ۱۴۰۲
  • الأحد ۲۲ ذو القعدة ۱۴۴۴
  • 2023 Sunday 11 June

مصطفا کوشکی که به دنبال ساخت اولین فیلم بلند سینمایی خود است، از ساخت فیلم‌های جدید و فعال شدن مرکز فیلم «خانه مستقل تهران» خبر داد. او تابستان سال گذشته اعلام کرد که «تئاتر مستقل تهران» پس از دو سال تعطیلی با برنامه‌هایی گسترده‌تر، فعالیت‌های خود را در مکانی جدید و با نام «خانه مستقل […]

مصطفا کوشکی که به دنبال ساخت اولین فیلم بلند سینمایی خود است، از ساخت فیلم‌های جدید و فعال شدن مرکز فیلم «خانه مستقل تهران» خبر داد.

او تابستان سال گذشته اعلام کرد که «تئاتر مستقل تهران» پس از دو سال تعطیلی با برنامه‌هایی گسترده‌تر، فعالیت‌های خود را در مکانی جدید و با نام «خانه مستقل تهران» از سر گرفته و فعالیت‌های سینمایی این خانه نیز به شکل رسمی از ۱۴۰۱ با تولید فیلم‌های کوتاه و بلند جدی‌تر شد.

کوشکی که از چند ماه قبل در تدارک ساخت نخستین فیلم سینمایی خود با نام «توله شیر» به تهیه‌کنندگی امیرشهاب رضویان به صورت مستقل است، در گفت‌وگویی با ایسنا بیان کرد، در یک سال گذشته چهار فیلم کوتاه با تهیه کنندگی مصطفا کوشکی در این مرکز، تولید و برنامه‌ریزی برای پخش جهانی آن‌ها نیز آغاز شده است.

به گفته وی فیلم «زندگی زن» به نویسندگی و کارگردانی مصطفا کوشکی با بازی عاطفه اکبری، عاطفه کوشکی، پویا انصاری و حسنا بیاتی از جمله فیلم‌های ساخته شده در این مرکز است.

همچنین فیلم کوتاه «چمدان» به نویسندگی مصطفا کوشکی و کارگردانی هستی حسینی با بازی صحرا اسداللهی، یعقوب صباحی و امیررضا جوکار مراحل پس از تولید را می‌گذراند.

«مزار برلین» به نویسندگی و کارگردانی مصطفی کوشکی با بازی مهدی کوشکی، مونا سلیمانی و حدیث نظری دیگر فیلم تولید شده است که در چند جشنواره خارجی هم حضور داشته است.

و «باد شیشه را می‌لرزاند» به کارگردانی مصطفا کوشکی و نویسندگی مهدی کوشکی با بازی شهروز دل افگار، مجتبی پیرزاده، عاطفه کوشکی و صدرالدین زاهد هم چهارمین فیلم کوتاه آماده شده‌ در این مرکز است که پخش بین‌الملل آنها آغاز شده است.

کوشکی پیش‌تر به ایسنا گفته بود: با توجه به گسترده شدن فعالیت‌های مجموعه‌ای که چند سال قبل تاسیس کرده بودیم، تئاتر مستقل تهران به «خانه مستقل تهران» تغییر نام می‌دهد که در زیر مجموعه آن تولید فیلم و تئاتر را خواهیم داشت. در محل جدید همچنان فضایی را برای گالری و کافه اختصاص دادیم و فعالیت‌های آموزشی را نیز ادامه می‌دهیم. همچنین یک پلتفرم اجرایی داریم که برای نمایش‌های آلترناتیو و متفاوت از تعریف‌های رسمی استفاده خواهد شد.

منبع: برنا

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار