رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • جمعه ۷ مهر ۱۴۰۲
  • الجمعة ۱۴ ربيع أول ۱۴۴۵
  • 2023 Friday 29 September

مستند« فتح آب» روایتی است از سفر ۸ ماهه ناو گروه ۸۶ به دور دنیا که با مرور واکنش‌های رسانه‌ای غرب به این سفر به گفتگوهای متفاوت در عرشه ناوبندر مکران با ملوانان و افسران و کارکنانی که دور دنیا را در ۸ ماه طی کرده اند؛ می‌پردازد. به گزارش سینماخانه و به نقل از […]

مستند« فتح آب» روایتی است از سفر ۸ ماهه ناو گروه ۸۶ به دور دنیا که با مرور واکنش‌های رسانه‌ای غرب به این سفر به گفتگوهای متفاوت در عرشه ناوبندر مکران با ملوانان و افسران و کارکنانی که دور دنیا را در ۸ ماه طی کرده اند؛ می‌پردازد.

به گزارش سینماخانه و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، این مستند زوایای ناگفته‌ای از رازهای مکران و سفرش همراه ناوشکن دنا را برای بینندگان به تصویر خواهد کشید.مستند «فتح آب» به نویسندگی ارژنگ عباسی ، کارگردانی و تهیه کنندگی قاسم عوض بیگی روایتی از چند ماه انتظار خانواده های افسران و کارکنانی که لحظات آخر سفر طولانی شان را بیان می‌کنند و از خاطرات و خطراتی گفته‌اند که باورنکردنی و جذاب است. سفری که مرور واکنش رسانه‌های جهان نشان از خاص بودن آن می‌دهد.

سازندگان این مستند تلاش کرده اند با حضور گروه خود به عنوان یکی از معدود گروه‌های حاضر بر روی عرشه ناوبندر مکران، قبل از پهلوگیری ناوگروه در سواحل ایران و قبل از پایان سفر؛ با افسران و کارکنان ناوگروه هم‌مسیر شده و روزهای پرانتظار پایانی سفر ناوگروه و مسافرانش را ثبت و ضبط کنند.

مستند «فتح آب» روز دوشنبه ۲۳ مردادماه ساعت ۱۸ از شبکه دو سیما و تکرار آن دوشنبه ساعت ۲۳ و سه‌شنبه ۲۴ مردادماه ساعت ۱۰:۱۳ پخش خواهد شد.

ناوگروه ۸۶ نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در قالب کد ۳۶۰ متشکل از ناوشکن تمام ایرانی دنا و ناوبندر مکران، با شعار «صلح و دوستی» نهم مهرماه ۱۴۰۱ سفر خود را به دور دنیا از بندر عباس آغاز و در اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ با انجام موفق مأموریت به ایران اسلامی بازگشت.

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار