رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • جمعه ۷ مهر ۱۴۰۲
  • الجمعة ۱۴ ربيع أول ۱۴۴۵
  • 2023 Friday 29 September

با وجود اکران عمومی یک فیلم جدید، باز هم این پدیده «باربنهایمر» بود که دو کرسی اول جدول گیشه آمریکا را به خود اختصاص داد! درام ترسناک «آخرین سفر دریایی دمتر» که با هزینه ای ۴۵ میلیون دلاری تهیه شده، با افتتاحیه ای ۶ و نیم میلیون دلاری در ردیف پنجم جدول نشست. «باربی» و […]

با وجود اکران عمومی یک فیلم جدید، باز هم این پدیده «باربنهایمر» بود که دو کرسی اول جدول گیشه آمریکا را به خود اختصاص داد! درام ترسناک «آخرین سفر دریایی دمتر» که با هزینه ای ۴۵ میلیون دلاری تهیه شده، با افتتاحیه ای ۶ و نیم میلیون دلاری در ردیف پنجم جدول نشست.

«باربی» و «اوپنهایمر» یک بار دیگر درصدر جدول گیشه سینماهای آمریکا قرار گرفتند.

باربی با فروشی نزدیک به ۳۴ میلیون دلار صدرنشین جدول گیشه شد تا فروش کلی چهار هفته‌ای خود در آمریکای شمالی را به رقم بسیار بالای ۵۲۶ میلیون دلار برساند.

فروش بین‌المللی فیلم تاکنون ۶۵۸ میلیون دلار بوده، که رقم فروش جهانی این کمدی اکشن را به یک میلیارد و ۱۸ میلیون دلار می‌رساند.

اوپنهایمر هم توانست حدود ۱۹ میلیون دلار در سه روز آخر هفته فروش کند و رقم کلی فروش خود در آمریکای شمالی را به ۲۶۴ میلیون دلار برساند.

با این رقم فروش، رقم کلی فروش جهانی این درام تلخ سیاسی به ۶۴۹ میلیون دلار رسیده که ۳۸۵ میلیون آن مربوط به نمایش بین‌المللی‌اش می‌شود.

«آخرین سفر دریایی دمتر» محصول کمپانی یونیورسال، فیلم تازه جدول گیشه نمایش این هفته سینماهای آمریکا بود.

این درام ترسناک دوره‌ای تاریخی که با هزینه ای ۴۵ میلیون دلاری تهیه شده، با افتتاحیه‌ای ۶ و نیم میلیون دلاری در ردیف پنجم جدول نشست.

آندره اوردال کارگردان فیلم بوده و بازیگرانی چون خاویر بونت، کوری هاوکینز و لیام کانینگهام در آن به ایفای نقش پرداخته‌اند.

داستان فیلم در رابطه با جابجایی تابوت دراکولا از ترانسیلوانیا به شهر لندن طی یک سفر دریای و مشکلاتی است که این جابجایی به وجود می آورد.

ردیف سوم و چهارم جدول در اختیار «لاک پشت‌های تین ایجر نینجا» و «مگ ۲» قرار گرفت تا با فروش هایی حدود ۱۶ و ۱۳ میلیون دلار، این کرسی‌ها را از آن خود کنند.

با این رقم‌های فروش، این دو اکشن ماجراجویانه توانسته‌اند رقم کلی فروش خود در آمریکای شمالی را به ۷۳ و ۵۴ میلیون دلار برسانند.

تحلیل گران اقتصادی سینما این رقم‌‍های فروش را برای چنین فیلم‌های پرسروصدایی، کم و ناکافی ارزیابی کرده اند.

البته مگ با توجه به فروش بین المللی خوب خود، توانسته رقم فروش جهانی اش را به بالای ۲۰۰ میلیون دلار برساند.

«عمارت جن زده» با فروشی ۵/۵ میلیون دلاری ردیف ششم جدول را به خود اختصاص داد و فروش کلی خود را به ۵۳ میلیون دلار رساند.

ردیف‌های هفتم و هشتم جدول هم با فروش‌هایی ۵ میلیون دلاری در اختیار «با من حرف بزن» و «صدای آزادی» قرار گرفت.

«با من حرف بزن» فروش‌ کلی‌اش را به ۳۱ میلیون دلار رسانده و صدای آزادی ۱۷۳ میلیون دلار را به نام خود ثیت کرده است.

منبع: صبا

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار