رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 21 خبر


  • پنجشنبه ۶ مهر ۱۴۰۲
  • الخميس ۱۳ ربيع أول ۱۴۴۵
  • 2023 Thursday 28 September

برنامه «کیمیای کلمات» جمعه ۲۷ مردادماه با موضوع معرفی و بررسی کتاب مکاتبات آقا ابراهیم از رادیو فرهنگ پخش می‌شود. به گزارش هنرصدا به نقل از روابط عمومی رسانه ملی، دکتر بهرام پروین گنابادی، پژوهشگر، نویسنده و منتقد ادبی، کارشناس مجری برنامه در این قسمت از کیمیای کلمات، به نقد و بررسی و‌ معرفی «مکاتبات آقا […]

برنامه «کیمیای کلمات» جمعه ۲۷ مردادماه با موضوع معرفی و بررسی کتاب مکاتبات آقا ابراهیم از رادیو فرهنگ پخش می‌شود.

به گزارش هنرصدا به نقل از روابط عمومی رسانه ملی، دکتر بهرام پروین گنابادی، پژوهشگر، نویسنده و منتقد ادبی، کارشناس مجری برنامه در این قسمت از کیمیای کلمات، به نقد و بررسی و‌ معرفی «مکاتبات آقا ابراهیم امین‌السلطان با ناصرالدین شاه قاجار» به کوشش مجید عبدامین و بهمن بیانی که برپایه پژوهش و تصحیح یکی از نسخه‌های خطی بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی ایران در سال جاری منتشر شده می‌پردازد. این کتاب مجموعه‌ای از فرمان‌ها، دستخط‌ها و دستورالعمل‌های ناصرالدین شاه، همچنین اسنادی از عریضه‌ها، گزارش‌ها و تلگراف‌ها را دربرمی‌گیرد که اعضای خاندان سلطنتی، وزیران، صاحبان ‌منصب لشکری و کشوری به ناصرالدین شاه نوشته‌اند و او دستورهای لازم را در حاشیه یا پشت این اسناد برای رسیدگی به آن‌ها صادر کرده است.
مخاطب فرمان‌ها و دستورالعمل‌های شاه بیش‌تر میرزا ابراهیم خان امین‌السلطان بوده، شاه قاجار در دیگر سندها نیز با دست‌خط‌هایی رسیدگی به کارها را به او واگذار کرده است.
بنیاد موقوفات دکتر محمود افشار کتاب «مکاتبات آقا ابراهیم امین‌السلطان با ناصرالدین شاه قاجار» را در سال ۱۴۰۲ (چاپ نخست) منتشر کرده است.

برنامه کیمیای کلمات به تهیه کنندگی «فریده گودرزی» با محو یا بررسی متون کهن ادب فارسی و پژوهش ها ‌کتاب های نکاشته شده در این زمینه جمعه‌ها ساعت ۱۳:۳۰ برروی موج اف ام ردیف ۱۰۶ مگاهرتز از رادیو فرهنگ پخش می‌شود.

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار