رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 19 خبر


  • شنبه ۸ مهر ۱۴۰۲
  • السبت ۱۵ ربيع أول ۱۴۴۵
  • 2023 Saturday 30 September

امیر مهران معتقد است پرداختن به موضوع آب و جمعیت در انیمیشن سازی برای کودکان جنبه آموزشی خواهد داشت. امیر مهران که انیمیشن تازه‌اش «آسمان دوست داشتنی» در جشنواره‌های مختلف نمایش داده شده، درباره پرداختن به موضوع سالخوردگی جمعیت و بحران آب در حوزه انیمیشن می‌گوید: «می‌توانیم به چنین موضوعاتی در انیمیشن بپردازیم. به دلیل […]

امیر مهران معتقد است پرداختن به موضوع آب و جمعیت در انیمیشن سازی برای کودکان جنبه آموزشی خواهد داشت.

امیر مهران که انیمیشن تازه‌اش «آسمان دوست داشتنی» در جشنواره‌های مختلف نمایش داده شده، درباره پرداختن به موضوع سالخوردگی جمعیت و بحران آب در حوزه انیمیشن می‌گوید: «می‌توانیم به چنین موضوعاتی در انیمیشن بپردازیم. به دلیل اینکه موضوعات این چنینی از طریق دنیای فانتزیِ انیمیشن که شاید ساختش در فیلم بلند یا کوتاه امکان پذیر نباشد، ممکن خواهد بود. در حقیقت انیمیشن می‌تواند با خلق فضاهای خاص و فانتزی این مفاهیم را خیلی بهتر به مخاطب منتقل کند.»

مهران درمورد تاثیر انیمیشن بر کودکان توضیح می‌دهد: «مخاطب کودک از این دست موضوعات برایش جذاب‌تر است که در انیمیشن ببیند و در دوران کودکی نسبت به کمبود آب و چگونگی استفاده درست از آن آگاه شود. در بحث جمعیت و نیاز به اینکه جمعیت باید جوان باشد هم اینطور است. درباره خانواده هم می‌شود در انیمیشن به وجوه مختلف مسئله پرداخت. این گونه انیمیشن‌ها برای مخاطب جنبه آموزشی دارد، به خصوص برای قشر کودک و نوجوان که در ابتدای راه هستند و می‌شود به آن‌ها آموزش داد که در بزرگسالی از آن آموزه‌هایی که یاد گرفتند، در زندگی‌شان استفاده کنند.»

امیر مهران کارگردانیِ انیمیشن‌های «نهنگ سفید»، «مرد پروانه‌ای»، «شب گوسفند»، «روزنه»، «شهر خاموش» و «موج‌های گمشده» را در کارنامه دارد.

منبع: ایلنا

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار