رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 14 خبر


  • یکشنبه ۲ مهر ۱۴۰۲
  • الأحد ۹ ربيع أول ۱۴۴۵
  • 2023 Sunday 24 September

در سالروز کودتای ۲۸ مرداد، رادیو ایران ویژه برنامه «مسافر طهران» را تقدیم می‌کند. به گزارش سینماخانه و به نقل از هنرصدا، به روایت تقویم کودتای ۲۸ مرداد، یا عملیات آژاکس، کودتایی بود که در سال ۱۳۳۲ش توسط عوامل خارجی علیه دولت مصدق اجرا شد و با سقوط دولت مصدق، حکومت ایران به سلطنت پادشاهی […]

در سالروز کودتای ۲۸ مرداد، رادیو ایران ویژه برنامه «مسافر طهران» را تقدیم می‌کند.

به گزارش سینماخانه و به نقل از هنرصدا، به روایت تقویم کودتای ۲۸ مرداد، یا عملیات آژاکس، کودتایی بود که در سال ۱۳۳۲ش توسط عوامل خارجی علیه دولت مصدق اجرا شد و با سقوط دولت مصدق، حکومت ایران به سلطنت پادشاهی تبدیل گردید.

احمد یوسفی تهیه کننده ویژه  برنامه «مسافر طهران» بیان کرد: کودتای ۲۸ مرداد یکی از مهم‌ترین و سرنوشت‌ساز‌ترین حوادث سیاسی تاریخ معاصر ایران و سرمنشاء بسیاری از حوادث تلخ تاریخی این سرزمین به شمار می‌آید.

وی ادامه داد: کارشناسان، چرخش و انتقال قدرت صورت گرفته در این کودتا را، نمونه‌ای دیگر از تلاش استعمار خارجی به مدد استبداد داخلی برای محروم ساختن ملت و کشور ایران از سه مولفه الهام گرفته از آموزه‌های دینی یعنی، استقلال، آزادی و کرامت انسانی می‌دانند.

یوسفی افزود: به اعتراف تاریخ، به وضوح می‌توان دخالت آمریکا و دست داشتن این کشور را در این کودتا مشاهده کرد.

وی تصریح کرد: این کودتا، حکومت دکتر مصدق را برانداخت و رژیم دیکتاتوری را جایگزین آن نمود و همه فعالیت‌های سیاسی جامعه را سرکوب کرد.

«مسافر طهران» روایتی از کودتای ۲۸ مرداد به گویندگی اعظم لک و تهیه کنندگی احمد یوسفی است که شنبه ۲۸ مرداد بعد از خبر ساعت ۱۷:۰۰ از رادیو ایران پخش می‌شود.

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار