کاراکتر جنجالی علی جی سبب شهرت ساشا بارون کوهن در دهه نود شد. ورایتی در خبری اعلام کرد که این بازیگر در تور استند آپ کمدی جدید خود، دوباره به سراغ این کاراکتر خواهد رفت. البته منبعی از جمع نزدیکان او، منکر ساخته شدن فعالیت کوهن در اثری بر اساس این کاراکتر شده است و گفت که این بازیگر به قوانین ممنوعیت کار اتحادیه بازیگران و نویسندگان پایبند است.

او پیشتر در سال ۲۰۲۱ به صورت سر زده در یکی از استند آپ‌های خود در سیدنی، به سراغ این کاراکتر رفته بود. او درباره این اتفاق گفت: «می‌خواستم ببینم که این کاراکتر جلوی مردم چه رفتاری خواهد داشت. خیلی سرگرم کننده بود.»

امسال، تولد ۲۵ سالگی این کاراکتر است؛ بارون کوهن اولین بار در سریال «برنامه ساعت ۱۱» در نقش این کاراکتر فرو رفت. این سریال درباره مصاحبه‌های جنجالی علی جی با سیاست‌مداران و افراد مشهور بود. او مجدداً در اوایل قرن جدید، به سراغ این کاراکتر رفت و سریال «برنامه دا علی جی» را ساخت. دو کاراکتر بورات و برونو نیز به این سریال اضافه شدند. این سریال در مجموع برای ۳ فصل ساخته شد که شبکه اچ‌بی‌او حق پخش دو فصل آخر را در آمریکا خرید. هر سه این کاراکترها در نهایت در فیلم‌های اختصاصی «علی جی در خانه»، «برونو» و «بورات: آموخته‌های فرهنگی آمریکا» ظاهر شدند.

منبع: سوره سینما