رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 13 خبر


  • یکشنبه ۲ مهر ۱۴۰۲
  • الأحد ۹ ربيع أول ۱۴۴۵
  • 2023 Sunday 24 September

مجری شبکه خبر در «نشان ارادت» تاکید کرد از حضرت عباس (ع)، امام رضا (ع) و امام حسین (ع) هر حاجتی خواسته، گرفته است. المیرا شریفی مقدم گوینده سابق شبکه خبر و مجری شبکه دو که مهمان برنامه «نشان ارادت» این شبکه بود، درباره اولین مواجهه‌اش با سیدالشهدا (ع) بیان کرد: اولین مجالس عزاداری که […]

مجری شبکه خبر در «نشان ارادت» تاکید کرد از حضرت عباس (ع)، امام رضا (ع) و امام حسین (ع) هر حاجتی خواسته، گرفته است.

المیرا شریفی مقدم گوینده سابق شبکه خبر و مجری شبکه دو که مهمان برنامه «نشان ارادت» این شبکه بود، درباره اولین مواجهه‌اش با سیدالشهدا (ع) بیان کرد: اولین مجالس عزاداری که رفته ام مربوط به شب‌های ماه محرمی بود که مجالس سوگواری اباعبدالله در مسجد کنار پارک ساعی در خیابان وزرا تهران برگزار می‌شد. مسجد خوزستانی‌های مقیم تهران بود که آن زمان با یک حال و هوای خاصی عزاداری می‌کردند. آنطور که در خاطرم است پدرم درگیر کار بود، به خاطراینکه شیفت‌های شبانه داشت. اما مادرم چون فرهنگی بود و روزها کار می‌کرد، وقتی به ماه محرم می‌رسیدیم ما را به همراه خودش به مجالس عزاداری محلات مختلف تهران می‌برد.

ما ترک‌ها به عشق و ارادتمان به حضرت عباس (ع) می‌نازیم

او درباره اینکه با کدام یک از اهل بیت رابطه ویژه ای دارد، توضیح داد: امام رضا (ع) که نزدیک و دوست و رفیق است و باید حساب ویژه ای برایش باز کنیم. من بیشتر به حضرت عباس (ع) توسل دارم. ما ترک‌ها یک جورهایی به عشق و ارادتمان به ایشان می‌نازیم. امیدوارم هرکسی کربلا نرفته است، به بین الحرمین برسد و مثل من گیج شود که کدام طرف برود. هنوز هم آرزو می‌کنم دوباره بین الحرمین بروم و گیج شوم که کدام طرفی بروم.

شریفی مقدم درپاسخ به این پرسش که کدام یک از نواهای محرمی بیشتر دلت را تکان داده و درخاطرت مانده، اظهار کرد: وقتی محرم شروع می‌شود معمولاً خیلی نوای سوزناک حاج سلیم مؤذن زاده را گوش می‌کنیم. یک روضه‌ای دارد در وصف حضرت علی اکبر (ع) و این نوحه همیشه در خاطرم می‌ماند.

هر حاجتی خواسته‌ام گرفته‌ام

این مجری درپاسخ به اینکه آیا از ائمه حاجت گرفته اید، توضیح داد: بله مگرمی شود شما چیزی را با تمام وجود بخواهید و به شما داده نشود. از حضرت عباس (ع)، امام رضا (ع) و امام حسین (ع) هرچه خواسته ام گرفته ام. به دوستانم هم می گویم اگر گره‌ی درکارتان افتاده متوسل به ائمه شوید. اما برخی اعتقاد دارند وقتی از دلشان رد شود خدا می‌شنود. خدا می‌شنود اما من معتقدم ما باید به زبان بیاوریم و حتماً التماس هم بکنیم. تا التماس نکنیم نمی‌دهند. خدا و ائمه نیازی به التماس ما ندارند و این یک طور ابراز محبت به آنها است.

وی درپاسخ به این پرسش که آیا کاری بوده که دوست داشته باشید برای امام حسین (ع) انجام بدهید و نشده باشد، بیان کرد: خیلی کارها هست که دوست داری انجام بدهی یا اگر کاری انجام می‌دهی بزرگ‌تر کنی و وسعت ببخشی. اما می‌خواهم مثالی بزنم که نشان می‌دهد امام حسین (ع) خیلی منتظر بزرگی وکوچکی کارهای ما نیست. چندسالی آقای عابدی همسرم نذری داشتند که روزتاسوعا چند غذا می‌پختیم و پخش می‌کردیم. درکرونا معذوریت بود و بعد یکسری سختی‌ها برای او پیش آمد وسال ۱۴۰۰ را نتوانستیم غذا بپزیم و همسرم مواد غذایی خشک را پخش کرد.

جسارت آدم‌های پست به قرآن خیلی کوچک‌تر از عظمتی است که کلام الله مجید دارد

شریفی مقدم درباره اهانت برخی به قرآن گفت: معتقدم کاری که چند نفرانجام می‌دهند و کتاب آسمانی مسلمانان را مورد اهانت قرار می‌دهند کار بزرگ و اثرگذاری دربرابر عظمت قرآن، کلام خداوند و جمعیت مسلمانان نیست. فقط پستی خودشان را نشان می‌دهند. آن شخص به قعر سیاهی و تاریکی رسیده است که نمی‌تواند بفهمد. حالا یا پشت پرده کسی هست که حتماً هست و به هرحال یکسری سیاست‌ها را دنبال می‌کنند و می‌خواهند مسلمانان را تحریک کنند. اما به طور کلی آن آدم و جسارتی که می‌کند خیلی کوچک ترازعظمتی هستند که کلام الله مجید دارد.

«نشان ارادت» به تهیه کنندگی پویان هدایتی در ۳۰ قسمت ۳۰ دقیقه‌ای هر روز حوالی ساعت ۱۷ از شبکه‌های دو و جام جم روی آنتن می‌رود.

منبع: مهر

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار