رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 19 خبر


  • شنبه ۸ مهر ۱۴۰۲
  • السبت ۱۵ ربيع أول ۱۴۴۵
  • 2023 Saturday 30 September

فیلم سینمایی «درون» با گویندگی ۸ نفر از گویندگان گفتار فیلم در واحد دوبلاژ اداره کل تامین و رسانه بین الملل سیما دوبله شد. به گزارش سینماخانه و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، این سینمایی محصول یونان، آلمان و بلژیک در سال ۲۰۲۳ است و پنج‌شنبه ۹ شهریور ماه از شبکه چهار سیما پخش […]

فیلم سینمایی «درون» با گویندگی ۸ نفر از گویندگان گفتار فیلم در واحد دوبلاژ اداره کل تامین و رسانه بین الملل سیما دوبله شد.

به گزارش سینماخانه و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، این سینمایی محصول یونان، آلمان و بلژیک در سال ۲۰۲۳ است و پنج‌شنبه ۹ شهریور ماه از شبکه چهار سیما پخش می شود.مدیر دوبله این سینمایی افشین زی نوری است. رضا آفتابی، فریناز ثریا، امیر حکیمی، علیرضا کامیابی پور، غلامرضا مهرزادیان، علی همت مومیوند، بهمن هاشمی و افشین زی نوری صداپیشه های این اثر بوده ‌اند.

خلاصه روایت این اثر از این قرار است که؛ نمو، یک دزد آثار هنری است که به خانه‌ی یک مجموعه‌دار ثروتمند آثار هنری، در نیویورک آمده تا در آ‌نجا سه اثر از اگون شیله، نقاش معروف هنر مدرن را سرقت کند. او قبل از شروع قصه، داستانی از دوران کودکی خود تعریف می‌کند که در آن معلمش از او می‌پرسد که اگر در آتش‌سوزی حق داشته باشد سه چیز را با خود بردارد آن‌ها چه هستند و او پاسخ می‌دهد: گربه‌اش، یک صفحه آلبوم سی دی و دفترچه طراحی‌هایش.

با فیلمی عجیب و خاص روبرو هستیم که چندان به قواعد قصه‌گویی متداول پایبند نیست و سعی می‌کند با اتکا به موقعیت داستانی عجیبی که می‌سازد، به شکلی رابطه انسان با تنهایی و هنر مدرن را که بافتار اصلی فیلم است و در این بافتار شخصیت مرکزی کارش به جنون و البته خلق هنری می‌کشد، توضیح دهد. فیلم تا نیمه‌های خود جنبه‌های هیجان‌انگیزی از ژانر مهیج را با نمایش تلاش‌های یک فرد برای بقا و نجات از موقعیتی سخت به نمایش می‌گذارد اما از جایی به بعد انتزاعی‌تر و نمادین‌تر می‌شود و بر جنبه‌های روان‌شناختی رابطه انسان و هنر متمرکز می‌شود. ویلم دفو در نقش شخصیت اصلی فیلم خوش درخشیده و فیلم نامزد ۳ جایزه از جشنواره های بین المللی مانند برلین و سوفیا شده است.

فیلم سینمایی «درون» به کارگردانی «واسیلیس کاتسوپیس»، پنج‌شنبه ۹ شهریور ماه ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه چهار سیما روی آنتن می‌رود.

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار