رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 19 خبر


  • شنبه ۸ مهر ۱۴۰۲
  • السبت ۱۵ ربيع أول ۱۴۴۵
  • 2023 Saturday 30 September

هنرمند عکاس و از خادمین ستاد بازسازی عتبات عالیات در برنامه  «سدره» از ماجرای یکی از عکس‌های معروف خود از حرم اباعبدالله(ع) سخن گفت. به گزارش سینماخانه و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، حسین حاجیلری هنرمند عکاس و از خادمین ستاد بازسازی عتبات عالیات در برنامه «سدره» شبکه پنج سیما از ماجرای یکی از […]

هنرمند عکاس و از خادمین ستاد بازسازی عتبات عالیات در برنامه  «سدره» از ماجرای یکی از عکس‌های معروف خود از حرم اباعبدالله(ع) سخن گفت.

به گزارش سینماخانه و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، حسین حاجیلری هنرمند عکاس و از خادمین ستاد بازسازی عتبات عالیات در برنامه «سدره» شبکه پنج سیما از ماجرای یکی از عکس‌های معروف خود از حرم اباعبدالله(ع) سخن گفت. حاجیلری با بیان این‌که نخستین بار سال ۸۲ به حرم اباعبدالله مشرف شدم و به ثبت عکس پرداختم، اظهار کرد: از آن به بعد تا سال ۹۲ یک سال در میان شرف حضور می‌یافتم و در ده سال اخیر نیز به عنوان خادم ستاد بازسازی عتبات عالیات فرصت‌های بیشتری را برای عکاسی داشته‌ام.
وی درباره یک فریم از عکس‌های معروف خود از حرم اباعبدالله(ع) که در برنامه‌های مختلفی استفاده شده گفت: زمستان‌های کربلا سوز عجیبی دارد. برای تهیه یک تایم لپس از ۱۸۰ پله دکل مخابراتی سمت حرم حضرت عباس(ع) به همراه یک دوست عراقی به سختی بالا رفتیم تا از غروبِ حرم سیدالشهدا (ع) عکاسی کنم اما ریموت دوربین که می‌خواستم با کمک آن تایم لپس بگیرم در جیب دوستم جا ماند و او نیز بی‌اطلاع از این ماجرا به خاطر اجرای برنامه زنده به همراه ریموت پایین آمد.
این هنرمند عکاس افزود: نمی‌توانستم خودم را با چند قطعه عکس راضی کنم و پایین بیایم. بنابراین دوربین را روی صفر تایمرِ دو ثانیه‌ای گذاشتم و ۱۱۴۰ بار شاتر دوربین را فشار دادم که حدود یک ساعت زمان برد. انگشتم از سرما بی حس شده بود اما تایم‌لپس خوبی از کار درآمد و این عکسِ معروف هم یک فریم از آن ۱۱۴۰ فریم است.
گفتنی است برنامه معارفی «سدره» به تهیه‌کنندگی و اجرای مهیار عبداللهی هر شب حوالی ساعت ۲۴ پخش و روز بعد ساعت ۱۲:۲۰ از شبکه پنج سیما بازپخش می شود.

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار