رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲
  • الإثنين ۱۷ ربيع أول ۱۴۴۵
  • 2023 Monday 2 October

قسمت های جدید مجموعه مستند «خانه‌های نورانی» به تهیه‌کنندگی محمدامین نوروزی از یکشنبه ۱۹ شهریور ساعت ۲۰ روی آنتن شبکه مستند می رود. به نقل از روابط‌عمومی شبکه مستند، قسمت های جدید مجموعه مستند «خانه‌های نورانی» که از امشب پخش می شود، مانند قبل سراغ خانه‌هایی می‌رود که سال‌ها محل برگزاری جلسات آموزش قرآن کریم، […]

قسمت های جدید مجموعه مستند «خانه‌های نورانی» به تهیه‌کنندگی محمدامین نوروزی از یکشنبه ۱۹ شهریور ساعت ۲۰ روی آنتن شبکه مستند می رود.

به نقل از روابط‌عمومی شبکه مستند، قسمت های جدید مجموعه مستند «خانه‌های نورانی» که از امشب پخش می شود، مانند قبل سراغ خانه‌هایی می‌رود که سال‌ها محل برگزاری جلسات آموزش قرآن کریم، معرفی معارف اهل دینی و مجلس روضه اهل‌ بیت (ع) بوده‌اند.

«خانه‌های نورانی» در قسمت های جدید به ۷ استان کشورمان رفته است که از آن ها می‌توان به استان‌های یزد، اصفهان، تبریز، کرمان، زنجان، همدان و تهران اشاره کرد. خانه حاج فیروز، مداح و شاعر معروف تبریزی یکی از قسمت‌های این مجموعه است که به کارگردانی رستم نظری ساخته شده است.

همچنین مستند پرتره خانه عمادزاده در اصفهان ساخته روح‌الله توکلی است. مستند خانه امام‌حسینی‌ها در یزد را احمد صراف ساخته و مستندی از خانه سادات خوشرو در کرمان توسط امیر عسگری به تصویر کشیده شده است. اسماعیل کرمی نیز سراغ سوژه خانه علی‌اصغر صنایی در زنجان رفته است و جمشید ابرازی هم مستند خانه شیخ رجبعلی خیاط را کارگردانی کرده است.

قسمت جدید مجموعه مستند «خانه‌های نورانی» که امشب روانه آنتن شبکه مستند سیما می‌شود، روایتی متفاوت از مداح معروف همدانی، محمد رحیم مسکین است. خانه او سال‌ها محل برگزاری جلسات آموزش قرآن بوده و وی را می‌توان مروج آموزش قرآن خانگی دانست. این مستند را هم امین لطفی کارگردانی کرده است.

محمدامین نوروزی تهیه‌کننده و محمدحسین امیری مجری طرح این مجموعه است. هر قسمت از این مستند ۵۰ دقیقه‌ای به کارگردانی یک مستندساز بومی ساخته شده است.

«خانه‌های نورانی» یکشنبه تا جمعه ساعت ۲۰ از شبکه مستند سیما پخش می‌شود و تکرار قسمت ها ساعت ۲۴ و ساعت ۱۰ است.

منبع: مهر

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار