رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲
  • الأربعاء ۱۶ جماد أول ۱۴۴۵
  • 2023 Wednesday 29 November
  • چهارشنبه 29 شهریور 1402 - 15:15
  • کد خبر : 131818
  • تئاتر
  • چاپ خبر : قصه واقعی «داش‌آکل» روی صحنه می‌رود

نمایش «داش آکل به روایت نوچه کاکارستم» به نویسندگی و کارگردانی حامد شیخی از روز چهارشنبه ۲۹ شهریور به ساعت هجده در تماشاخانه سنگلج به روی صحنه می‌رود. این نمایش برگرفته از داستان واقعی «داش‌آکل» است که در زمان فیلمبرداری فیلم «داش‌آکل» توسط یک پیرمرد برنج فروش که روزگاری نوچه کاکارستم بوده برای مسعود کیمیایی […]

نمایش «داش آکل به روایت نوچه کاکارستم» به نویسندگی و کارگردانی حامد شیخی از روز چهارشنبه ۲۹ شهریور به ساعت هجده در تماشاخانه سنگلج به روی صحنه می‌رود.

این نمایش برگرفته از داستان واقعی «داش‌آکل» است که در زمان فیلمبرداری فیلم «داش‌آکل» توسط یک پیرمرد برنج فروش که روزگاری نوچه کاکارستم بوده برای مسعود کیمیایی نقل شده است. حامد شیخی که روزگاری مدیریت مدرسه مسعود کیمیایی را به عهده داشته ، این قصه را از او شنید و اکنون با جلوه‌ای از گونه‌های مختلف نمایش‌های ایرانی به روی صحنه آورده است.

افتتاحیه این نمایش طی مراسمی با عنوان «آیین شب چراغ» در روز چهارشنبه ۲۹ شهریور با حضور هنرمندان و پیشکسوتان تئاتر و سینما برگزار خواهد شد.

گفتنی است این نمایش به بیست‌و‌یکمین جشنواره بین‌المللی نمایش های آیینی و سنتی نیز راه یافته است.

این نمایش کاری از گروه هنری تندیس است که نویسندگی و کارگردانی آن بر عهده حامد شیخی با احترام به صادق هدایت و مسعود کیمیایی بوده و تهیه‌کننده آن نیز فاطمه عبدالرحیمی است.

بازیگران ( به ترتیب ورود) نیز عبارتند از: حامد شیخی ، امید رهبر ، لاله ذوالفقاری ، رضا نیلی ، مهرداد حسین زاده ، عنایت خادم بشیری ، مهدی هنرسازان ، علی آقاپور ، شکوفه سلحشور ، سارا ابراهیمی، ژیلا گنجه ، مریم بابایی ، فاطمه فرضی ، نوشین ادیب ، امیر حسین فهادان ، متین صفار، یاسر پوردشتی و شیوا طاهری.

موسیقی این نمایش را عنایت خادم بشیری برعهده داشته است. همچنین  مهدی محتشم، حسین عبداله زاده نیز وی را همراهی می‌کنند.

سایر عوامل این نمایش عبارتند از: دستیار کارگردان: آرش نوری، محمد واحدپرست، طراح صحنه: هومن عبدالرحیمی، همایون عبدالرحیمی، دکور: مهیار شیروانی، مدیر صحنه: محسن قاسمی، طراح گریم: سهیلا ‌جوادی ، طراح نور: حسین رودباری، طراح لباس: فاطمه ‌عبدالرحیمی، روابط عمومی: فاطمه ‌مجدنیا، عکاسان: فاطمه مجدنیا ، مهرداد حسین زاده ، رضا یزدانپور، ساخت تیزر: حامد ‌شیخی، طراح پوستر و بروشور: فاطمه ‌عبدالرحیمی.

منبع: صبا

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار