رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 24 خبر


  • سه شنبه ۷ آذر ۱۴۰۲
  • الثلاثاء ۱۵ جماد أول ۱۴۴۵
  • 2023 Tuesday 28 November

همزمان با هفته دفاع مقدس، مستندهای «خاطرات موتورسیکلت» و «گردان قاطریزه» روزهای پنجشنبه و جمعه از شبکه دو سیما پخش می‌شوند. به گزارش سینماخانه و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، مستند «خاطرات موتورسیکلت» به تهیه کنندگی و کارگردانی امیرحسین نوروزی و مستند «گردان قاطریزه» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی سیدمجتبی خیام الحسینی، محصول سازمان هنری […]

همزمان با هفته دفاع مقدس، مستندهای «خاطرات موتورسیکلت» و «گردان قاطریزه» روزهای پنجشنبه و جمعه از شبکه دو سیما پخش می‌شوند.

به گزارش سینماخانه و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، مستند «خاطرات موتورسیکلت» به تهیه کنندگی و کارگردانی امیرحسین نوروزی و مستند «گردان قاطریزه» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی سیدمجتبی خیام الحسینی، محصول سازمان هنری رسانه‌ای اوج همزمان با هفته دفاع مقدس روزهای پنجشنبه و جمعه ساعت ٢٢ روی آنتن شبکه دو سیما می‌روند.مستند «خاطرات موتورسیکلت» قصه موتورسوارانی است که از تپه‌ها و خیابان‌های تهران، اولین گروه چریکی موتورسواران جنگ تحت فرماندهی شهید مصطفی چمران را تشکیل دادند. این مستند برنده تندیس نقره‌‌ای جایزه شهید آوینی از سیزدهمین جشنواره بین المللی سینما حقیقت شده است.

«گردان قاطریزه» نیز روایتی جذاب با چاشنی طنز درباره رزمندگان لشگر ١۴ امام حسین (ع) است و مشکلات آن‌ها در عبور از مسیرهای باریک و صعب العبور جبهه‌های غرب را روایت می‌کند. این مستند در هفتمین جشنواره فیلم عمار توانست فانوس زرین را از آن خود کند.

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار