رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲
  • الأربعاء ۱۶ جماد أول ۱۴۴۵
  • 2023 Wednesday 29 November

بزرگ‌ترین سینمای روباز و اولین سینمای ال‌ای‌دی کشور در باغ کتاب تهران افتتاح شد. آرش تیمورنژاد مدیر هنری باغ کتاب تهران در نشست خبری افتتاح سینما درباره افتتاح سالن‌های سینمایی این مجموعه گفت: در ماه‌های گذشته تلاش کردیم تا پردیس سینمایی باغ کتاب را که فعالیت آن در دوران کرونا متوقف شده بود را مجدداً […]

بزرگ‌ترین سینمای روباز و اولین سینمای ال‌ای‌دی کشور در باغ کتاب تهران افتتاح شد.

آرش تیمورنژاد مدیر هنری باغ کتاب تهران در نشست خبری افتتاح سینما درباره افتتاح سالن‌های سینمایی این مجموعه گفت: در ماه‌های گذشته تلاش کردیم تا پردیس سینمایی باغ کتاب را که فعالیت آن در دوران کرونا متوقف شده بود را مجدداً بازگشایی کنیم، اما بحث حقوقی که بین شهرداری و بهره‌بردار وجود دارد، مانع از تحقق این مسئله شد. در نهایت دو قسمت از باغ کتاب که امکان نمایش فیلم در آن وجود دارد را تبدیل به سینما کردیم. یکی سالن با ۶۰۰ صندلی و دیگری سالنی با ۱۴۰ صندلی را برای اضافه شدن به ظرفیت سینما‌های کشور آماده کردیم.

وی اظهار کرد: شاهد افتتاح بزرگ‌ترین سینمای روباز فعال کشور هستم. کلمه فعال اهمیت دارد، زیرا سینما‌های روباز دیگری وجود دارند که تعداد ظرفیت بیشتری دارند، اما فعالیت نمی‌کنند. همچنین درحالی‌که سایر سینما‌ها از پرده و پروژکتور نمایش برخوردار هستند، این سینما اولین سینمای ال‌ای دی کشور است. دلیل ال‌ای‌دی به دلیل مسئله نور و فاصله اتاق فرمان تا پرده نمایش است. این ال‌ای‌دی‌ها دات۳ و در ابعاد ۴ در ۸ متر از باکیفیت‌ترین ال‌ای‌دی‌های موجود در بازار است که کیفیت نمایشی بهتر از پرده را برای مخاطبان فراهم می‌کند.

مدیر هنری باغ کتاب گفت: افتتاح سازه و تأسیسات سینماست و از هفته جاری بلیت‌فروشی از طریق سایت سینما تیکت انجام می‌شود. هر شب ۳فیلم در ۳سانس متفاوت نمایش داده می‌شود. ساعت ۱۸:۳۰، ۲۰:۳۰ و ۲۲:۳۰ و هزینه بلیت این سینما بین ۴۵ تا ۶۰ هزار تومان است.

تیمورنژاد با اشاره به طرح توسعه سینما روباز باغ کتاب ادامه داد: برنامه باغ کتاب برای توسعه این فضا، تهیه و نصب سقف متحرک است که تلاش می‌کنیم تا پایان سال این طرح را اجرا کنیم. هزینه این طرح ۱۲ میلیارد تومان خواهد بود که در نظر داریم با کمک بخش دولتی این کار انجام شود.

وی ادامه داد: رسالت اصلی باغ کتاب اشاعه فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی است؛ بنابراین در ابتدای نمایش هر فیلم تیزری مرتبط با کتاب یا بخشی از یک کتاب برای بینندگان نمایش داده می‌شود. سینمای باغ کتاب مروج کتاب خواهد بود. در سینما روباز باغ کتاب قرار است فیلم‌های روز ایرانی نمایش داده شود و اولویت با فیلم‌های گروه سنی کودک و نوجوان است. البته این امکان در آینده وجود دارد که با با تأیید سازمان تنظیم مقررات رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر (ساترا) و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فیلم‌های خارجی هم در سانس پایانی نمایش داده شود.

مدیر هنری باغ کتاب با توضیح این که سینما روباز باغ کتاب با اضافه کردن ۶۰۰ صندلی به ظرفیت سالن‌های هنری پایتخت، دارای لابی و سالن انتظار با ظرفیت ۸۰۰ مترمربع، کافه رستوران بام به مساحت ۸۰۰ مترمربع، سن به مساحت ۱۸۰ مترمربع، صفحه نمایشگر ۳۲ مترمربع است، از حمایت‌های مهرداد باقری رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، نازنین پیرکاری سرپرست مؤسسه تصویر شهر، هاشم میرزاخانی مدیرعامل مؤسسه سینماشهر، محمدرضا فرجی مدیرکل دفتر توسعه فناوری سینمایی و سمعی بصری و همچنین تلاش‌های رضا مجدی مدیرعامل باغ کتاب تهران برای راه‌اندازی این سینما تشکر کنم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار