رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲
  • الأربعاء ۱۶ جماد أول ۱۴۴۵
  • 2023 Wednesday 29 November

بازدید معاون سیاسی و اجتماعی استانداری آذربایجان شرقی از دبیرخانه جشنواره ملی فیلم اقوام ایرانی؛ در دیدار رییس شورای سیاست‌گذاری نخستین جشنواره ملی فیلم اقوام ایرانی و رییس این رویداد بر اهمیت برگزاری شایسته، پرداخت درست موضوعی و میزبانی مطلوب از هنرمندان در برگزاری این رویداد تاکید شد. به گزارش سینماخانه و به نقل از […]

بازدید معاون سیاسی و اجتماعی استانداری آذربایجان شرقی از دبیرخانه جشنواره ملی فیلم اقوام ایرانی؛
در دیدار رییس شورای سیاست‌گذاری نخستین جشنواره ملی فیلم اقوام ایرانی و رییس این رویداد بر اهمیت برگزاری شایسته، پرداخت درست موضوعی و میزبانی مطلوب از هنرمندان در برگزاری این رویداد تاکید شد.
به گزارش سینماخانه و به نقل از روابط عمومی و اطلاع‌رسانی نخستین جشنواره ملی فیلم اقوام ایرانی، تراب محمدی، معاون سیاسی و اجتماعی استانداری آذربایجان شرقی و رییس شورای سیاست‌گذاری نخستین جشنواره ملی فیلم اقوام ایرانی شامگاه جمعه ۹ مهر، در دبیرخانه این رویداد حضور یافت و درباره روند جشنواره توضیحاتی ارائه کرد.
وی در دیدار با مدیران جشنواره  بر اهمیت حفظ وحدت و همبستگی اقوام ایرانی تاکید کرد و گفت: جشنواره ملی فیلم اقوام ایرانی بر وحدت و همبستگی اقوام ایرانی تاکید دارد و هنرمندانه قرار است موضوعی به این مهمی را از منظر سینما روایت کند.
محمدی ادامه داد: اقدامات خوبی تاکنون برای میزبانی شایسته تبریز از هنرمندان و سینماگران در تبریز در ایام برگزاری جشنواره انجام شده است. امیدواریم تبریز میزبان خوبی برای این رویداد و همه دست‌اندرکارتن و هنرمندانش باشد. وی با اشاره به اهمیت و حساسیت محتوایی و موضوعی جشنواره در پرداخت درست و بازنمایی‌اش گفت: اهمیت موضوع اقوام ایرانی و خلایی که پیش از این در حوزه سینما نسبت به این موضوع احساس می شد،  ظرفیت‌های بزرگی را برای برگزاری یک جشنواره مختص آن فراهم کرده است و تلاش و سعی مان نیز بر این است که جشنواره در حد و استانداردهای بالایی در تبریز برگزار شود.
مهدی حیدری رییس نخستین جشنواره ملی فیلم اقوام ایرانی نیز در ادامه با ارائه گزارشی از کمیت و کیفیت فیلم‌های رسیده به دبیرخانه بیان کرد: این جشنواره کاملا هدفمند و بر پایه پژوهش و تحقیق پایه گذاری شده است و کارگروه‌های مختلفی در آن فعالیت دارند تا بتوانیم موضوعی حساس و مهم را  به شیوه‌ای متفاوت از جشنواره‌‌های مرسوم سینمایی مورد تاکید قرار دهیم. این تفاوت قطعا در نحوه برگزاری، انتخاب فیلم و کم و کیف جشنواره نمود خواهد یافت.
وی افزود: وفاق ملی مهم‌ترین سرفصل جشنواره فیلم اقوام ایرانی است و بنا داریم با این حرکت بزرگ و ملی فرهنگی، تبریز را به پایلوتی برای نمایش اتحاد همه اقوام ایرانی تبدیل کنیم.
گفتنی است آخرین مهلت ارسال اثر به این رویداد تا ۱۷ مهر ۱۴۰۲ و از طریق سایت www.aghvamfilm.com خواهد بود.
نخستین جشنواره ملی فیلم اقوام ایرانی به دبیری کمال تبریزی و ریاست مهدی حیدری توسط موسسه فرهنگی هنری فصل هنر ۹ تا ۱۴ آبان ۱۴۰۲ با شعار «اقوام، ریشه ایران زمین» در تبریز برگزار خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار