رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 20 خبر


  • شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲
  • السبت ۲۶ جماد أول ۱۴۴۵
  • 2023 Saturday 9 December

پنجاه و ششمین قسمت برنامه «خیلی دور خیلی نزدیک» با پخش گزیده‌ای از انیمیشن خاطره‌انگیز دور دنیا در هشتاد روز روانه آنتن می‌شود. به گزارش سینماخانه و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، پنجاه و ششمین قسمت این برنامه در بخش «انیمیشن» گزیده‌ای از انیمیشن «دور دنیا در هشتاد روز» محصول ۱۹۸۷ ژاپن، در بخش […]

پنجاه و ششمین قسمت برنامه «خیلی دور خیلی نزدیک» با پخش گزیده‌ای از انیمیشن خاطره‌انگیز دور دنیا در هشتاد روز روانه آنتن می‌شود.

به گزارش سینماخانه و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، پنجاه و ششمین قسمت این برنامه در بخش «انیمیشن» گزیده‌ای از انیمیشن «دور دنیا در هشتاد روز» محصول ۱۹۸۷ ژاپن، در بخش «برنامه» گزیده‌ای از «مسابقه ماه و مهر» محصول دهه هفتاد و در بخش مستند گزیده‌ای از مستند «کمی آرامش» را روانه آنتن می‌کند.انیمیشن «دور دنیا در هشتاد روز» یک پویانمایی اسپانیایی-ژاپنی است که بر اساس رمان دور دنیا در هشتاد روز به قلم ژول ورن در ۲۶ قسمت ساخته شد. در ساخت این مجموعه از حیوانات به جای شخصیت‌های داستان استفاده شده‌ است. برخی از گویندگان که تماشای این مجموعه انیمیشن را خاطره‌انگیز کرده‌ بودند عبارتند از: ناصر نظامی در نقش فیلیپ فاگ، حسین باغی در نقش ریگو دان، شوکت حجت در نقش تیکو موش وردست و ژیلا اشکان در نقش دختر هندی.
در بخش «سینمایی» گزیده‌ای از فیلم سینمایی «فیلشاه» محصول ۱۳۹۶ پخش می‌شود و در بخش «قاب ناب»، بخشی از اجرای شیده معاونی در مسابقه ماه و مهر به تصویر کشیده می‌شود. همچنین در بخش «سریال» گزیده‌ای از سریال «دختر مهاراجه» محصول مشترک ایتالیا، آلمان و آمریکا در سال ۱۹۹۴ پخش خواهد شد.
پخش موسیقی «برقصا» با صدای علیرضا افتخاری از دیگر بخش‌های این برنامه خواهد بود.
علاقه‌مندان و دوستداران برنامه‌های خاطره‌انگیز می‌توانند به منظور مشارکت در پویش این برنامه، اسامی فیلمهای سینمایی، سریالها، مستندها و… را به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۰۲۳۲ ارسال نمایند تا در بخشهای مختلف این برنامه، از میان پیامکهای ارسالی، بیشترین درخواست انتخاب شده به نمایش درآید.
برنامه «خیلی دور خیلی نزدیک» کاری از تأمین برنامه شبکه دو به تهیه‌کنندگی حمیدرضا فتح‌آبادی است که پنجاه و ششمین قسمت آن، دوشنبه ۱۰ مهر حوالی ساعت ۰۰:۳۰ بامداد پخش می‌شود.

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار