رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 20 خبر


  • شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲
  • السبت ۲۶ جماد أول ۱۴۴۵
  • 2023 Saturday 9 December

روایت تلویزیون ملی فرانسه از اقدامات صدام دیکتاتور عراق طی چهار دهه در مستند «عراق نابودی یک ملت» از شبکه افق پخش می شود. به گزارش سینماخانه و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، مستند «عراق نابودی یک ملت» روایت تلویزیون ملی فرانسه از اقدامات صدام حسین طی ۴ دهه حکمرانی او در عراق، امروز […]

روایت تلویزیون ملی فرانسه از اقدامات صدام دیکتاتور عراق طی چهار دهه در مستند «عراق نابودی یک ملت» از شبکه افق پخش می شود.

به گزارش سینماخانه و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، مستند «عراق نابودی یک ملت» روایت تلویزیون ملی فرانسه از اقدامات صدام حسین طی ۴ دهه حکمرانی او در عراق، امروز و فردا به روی آنتن شبکه افق می‌رود.تاریخ معاصر کشور عراق با یک نام پیوند خورده است. نامی که برای مردم این کشور چندان خوشایند نیست و مردم جهان نیز خاطره خوبی از او ندارند .صدام حسین رئیس حزب بعث عراق و رئیس‌جمهوری این کشور در دهه‌های گذشته بود که جنگ‌های زیادی را با کشورهای مختلف به راه انداخت و در اداره این کشور نیز با چالش‌های زیادی روبه‌رو بود. جنگ با دو کشور همسایه، تحریم‌های فلج کننده، تسخیر توسط یک کشور بیگانه و جنگ داخلی چکیده داستان چهل سال از تاریخ معاصر عراق است.

مجموعه مستند «عراق نابودی یک ملت» اثری تولید شده توسط تلویزیون ملی فرانسه است که به ۴ دهه تاریخ عراق پرداخته و از سال‌های ۱۹۷۹ تا ۲۰۱۹ را بررسی کرده است.

دومین قسمت «عراق، نابودی یک ملت»، امروز چهارشنبه ساعت ۲۲ و قسمت سوم آن پنجشنبه ساعت  ۱۷ از شبکه افق پخش خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار