رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 20 خبر


  • شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲
  • السبت ۲۶ جماد أول ۱۴۴۵
  • 2023 Saturday 9 December

«میدون» با دعوت از صاحبان کسب و کار و کارآفرینانی از سراسر کشور، مباحث اقتصادی و چالش های این حوزه را بررسی می‌کند. به گزارش سینماخانه و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، فصل چهارم «میدون» با تغییرات در دکور و تعداد داوران، در حال پخش از شبکه سه سیما ست. اجرای این فصل از […]

«میدون» با دعوت از صاحبان کسب و کار و کارآفرینانی از سراسر کشور، مباحث اقتصادی و چالش های این حوزه را بررسی می‌کند.

به گزارش سینماخانه و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، فصل چهارم «میدون» با تغییرات در دکور و تعداد داوران، در حال پخش از شبکه سه سیما ست. اجرای این فصل از «میدون» را نیز بهمن هاشمی، بر عهده دارد.در «میدون» داورها پس از بررسی کسب‌ و کار کارآفرینان، امتیازاتی به آن ها در قالب «سکه» می‌دهند و پس از آن، از سوی هیأت منصفه داوری می شوند. کارآفرینی که بیشترین امتیاز را دریافت کند، برنده‌ مسابقه و صاحب وام چند میلیاردی خواهد شد.

مصطفی خلیل‌زاده تهیه کننده برنامه «میدون» گفت: در «میدون» نه تنها کسب و کار‌های نوپا و دانش بنیان را داریم، بلکه کسب و کار‌های محلی و خرد هم دربر می‌گیرد و در این فصل سعی کردیم به سراغ کسب وکارهای کوچک تر برویم و  افرادی که در این حوزه در اقصی نقاط کشور در حال فعالیت هستند به برنامه دعوت کنیم تا مخاطبان بتوانند هم ذات پنداری و الگوگیری کنند.

وی تصریح کرد: سعی کردیم با توجه به کسب و کار مناطق مختلف کشورمان، فرهنگ و آداب و رسوم همان مناطق را هم در برنامه معرفی کنیم و در این قسمت افراد با لباس های محلی و گویش های خود در برنامه حاضر می شوند.

تهیه کننده برنامه «میدون» تاکید کرد: ما افرادی که با سرمایه خود توانستند کسب و کاری راه بیاندازند به برنامه دعوت می کنیم. برای دعوت از افراد ما تحقیق و بررسی های لازم را انجام می دهیم تا شخصی که به برنامه می‌آید، کسب و کار اقتصادی واقعی داشته باشد و بینندگان بتوانند اعتماد کنند و اعتبار برنامه و رسانه ملی خدشه دار نشود.

در واقع ما مباحث اقتصادی کسب و کارها را بررسی می‌کنیم تا صرفا یک ایده نباشد بلکه به توسعه و درآمد رسیده باشد و از نوعی سودآوری و شبکه فروش برخوردار باشد.

تهیه کننده «میدون» ادامه داد: این برنامه در فصل چهارم خود، دامنه فعالیت حوزه کسب و کار را گسترش داد، تا به معرفی کسب و کار‌های بیشتر در اقصی نقاط کشور بپردازد و تا حدودی از فضای نخبه‌گرایانه فاصله گرفتیم، تا این کسب و کار‌ها مدلی برای الگو گرفتن افراد باشد.

وی درباره توجه به مشاغل در سطح کشور بیان کرد: از فصل‌های گذشته تا الان تلاش داشتیم فقط به مشاغل تهران نپردازیم. ما در این چند قسمت پخش شده مهمانانی از کردستان، خوزستان و شرق کشور داشتیم.

تهیه‌کننده برنامه «میدون» درباره تغییرات در دکور برنامه و چینش داوران هم افزود: در طراحی دکور سعی کردیم فضای سوله صنعتی به ذهن متبادر شود و نشان دهیم که می‌توانیم چرخ دنده‌ها را حرکت دهیم، تا تولید شکوفا شود. در فصل های قبلی ۵ داور در برنامه حضور داشت اما در فصل جدید تعداد داوران به ۳ تن کاهش یافته است.  هر کدام از داوران هم در حوزه تخصصی خودشان نکات مربوط به حوزه کسب و کار را می‌گویند.

علیرضا یونچی صادرکننده پیشکسوت و مینا مهرنوش فعال اقتصادی حوزه کسب و کارهای دیجیتال که در فصل‌های قبلی «میدون» حضور داشتند، داوران این فصل هم هستند. حسن سیرانی، استاد دانشگاه و فعال اقتصادی هم به عنوان داور جدید در کنار داوران حضور دارند.

«میدون» پنج شنبه و جمعه های هر هفته ساعت ۲۲:۳۰ از شبکه سه سیما پخش می شود.

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار