رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲
  • الأربعاء ۱۶ جماد أول ۱۴۴۵
  • 2023 Wednesday 29 November

«ترانه تارخ» به کارگردانی صمد فرهنگ در مستندات یکشنبه و «قدرت سگ» به کارگردانی جین کمپیون در سینماتک خانه هنرمندان ایران نمایش داده و بررسی می‌شود. به نقل از روابط عمومی خانه هنرمندان ایران، سی و هفتمین برنامه «مستندات یکشنبه» که زیرمجموعه سینماتک خانه‌ هنرمندان ایران به پخش فیلم‌های مستند می‌پردازد، به نمایش فیلم مستند […]

«ترانه تارخ» به کارگردانی صمد فرهنگ در مستندات یکشنبه و «قدرت سگ» به کارگردانی جین کمپیون در سینماتک خانه هنرمندان ایران نمایش داده و بررسی می‌شود.

به نقل از روابط عمومی خانه هنرمندان ایران، سی و هفتمین برنامه «مستندات یکشنبه» که زیرمجموعه سینماتک خانه‌ هنرمندان ایران به پخش فیلم‌های مستند می‌پردازد، به نمایش فیلم مستند «ترانه تارخ» به کارگردانی صمد فرهنگ اختصاص دارد.

این برنامه یکشنبه ۲۱ آبان ۱۴۰۲ از ساعت ۱۷ در سالن استاد فریدون ناصری برگزار می‌شود.

پس از نمایش فیلم نیز نشستی با حضور محمدمهدی عسگرپور مدیرعامل خانه هنرمندان ایران، تهیه‌کننده و کارگردان سینما، همایون اسعدیان کارگردان سینما، شاهین امین کارشناس و منتقد سینما و کارگردان فیلم برگزار می‌شود.

این مستند روایتی تصویری از زندگی و آثار زنده‌یاد امین تارخ است.

همچنین پانصد و شصت و یکمین برنامه سینماتک خانه هنرمندان ایران دوشنبه ۲۲ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۱۷ به نمایش فیلم «قدرت سگ» به کارگردانی جین کمپیون محصول ۲۰۲۱ اختصاص دارد.

پس از نمایش فیلم نیز نشست نقد و بررسی با حضور جواد طوسی منتقد سینما برگزار می‌شود.

بندیکت کامبریج، جسی پلمونس، کیرستن دانست، کدی اسمیت- مک‌فی و … بازیگرانی هستند که در این فیلم ایفای نقش کرده‌اند.

«قدرت سگ» اسکار بهترین کارگردانی و جایزه بهترین فیلم جوایز بفتا را در کارنامه دارد.

منبع: صبا

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار