رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 15 خبر


  • سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲
  • الثلاثاء ۱۷ شعبان ۱۴۴۵
  • 2024 Tuesday 27 February

ساخت فیلم مستند «رخ» که برداشتی از زندگی حرفه‌ای علی اکبر صادقی هنرمند نقاش معاصر است، بعد از ۳ سال تمام شد. ساخت مستند سینمایی« رُخ » که برداشتی آزاد از زندگی علی‌اکبر صادقی، نقاش و هنرمند معاصر ایرانی است به پایان رسید. این فیلم با تمرکز بر رویاها و خواب‌های این هنرمند سعی می‌کند […]

ساخت فیلم مستند «رخ» که برداشتی از زندگی حرفه‌ای علی اکبر صادقی هنرمند نقاش معاصر است، بعد از ۳ سال تمام شد.

ساخت مستند سینمایی« رُخ » که برداشتی آزاد از زندگی علی‌اکبر صادقی، نقاش و هنرمند معاصر ایرانی است به پایان رسید. این فیلم با تمرکز بر رویاها و خواب‌های این هنرمند سعی می‌کند تا با ورود به لایه‌های روانشناختی آثار به بررسی زندگی فردی و آثار صادقی بپردازد.

سام کلانتری کارگردان و آرش صادقی تهیه‌کننده این فیلم مستند هستند و نویسندگی این فیلم هم کار مشترک سام کلانتری و آرش صادقی است.

«رُخ» از تولیدات بنیاد علی‌اکبر صادقی است و مراحل تولید و آماده‌سازی آن سه سال به طول انجامیده است.

علی‌اکبر صادقی متولد سال ۱۳۱۶ در محله‌ پامنار تهران، در کودکی به نقاشی علاقه‌مند شد. در دوران دبیرستان، زیر نظر آواک هایراپتیان، آبرنگ را آموخت و بعد در دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران تحصیل کرد. صادقی یکی از پرکارترین هنرمندان ایران است و از همان سال‌های ابتدایی فعالیت هنری با نگاهی همه جانبه به فرهنگ، هنر، ادبیات و تاریخ کشورمان و دیدِ نو به جهان، ادبیات و اسطوره، بی‌وقفه در پی بررسی فرم‌های مختلف هنری بوده و از این راه فرهنگ دیداری مخاطبان را گسترش داده است. تنوع فعالیت‌های هنری او در حوزه‌های مختلف نقاشی، تصویرسازی کتاب، پرده‌سازی، طراحی، حجم و چیدمان، فیلم و انیمیشن، ادبیات و … نشان از دغدغه‌های مختلف فکری و هنریِ این هنرمند دارد.

منبع: مهر

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار