رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 17 خبر


  • چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳
  • الأربعاء ۲۱ ذو القعدة ۱۴۴۵
  • 2024 Wednesday 29 May
در مرحله نهایی پیچینگ ملی مستند کوتاه؛

پنج مستندساز از ایده‌های تازه خود دفاع کردند

مرحله نهایی پیچینگ ملی تخصصی مستند کوتاه با ارائه پنج طرح مستند توسط آرمان قلی‌پور، شروین وحدت، فرود عوض‌پور، رضا اکبریان گالشکلایی و هادی شریعتی برگزار شد. به گزارش سینماخانه و به نقل از روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، مرحله نهایی پیچینگ ملی تخصصی مستند کوتاه با حضور ۵ ارائه‌کننده راه‌یافته به این رویداد، […]

مرحله نهایی پیچینگ ملی تخصصی مستند کوتاه با ارائه پنج طرح مستند توسط آرمان قلی‌پور، شروین وحدت، فرود عوض‌پور، رضا اکبریان گالشکلایی و هادی شریعتی برگزار شد.
به گزارش سینماخانه و به نقل از روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، مرحله نهایی پیچینگ ملی تخصصی مستند کوتاه با حضور ۵ ارائه‌کننده راه‌یافته به این رویداد، روز چهارشنبه مورخ ۱۹ اردی‌بهشت‌ماه ۱۴۰۳ در محل سالن شماره ۱۲ پردیس سینمایی ملت و با حضور مهدی آذرپندار مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران برگزار شد.

پیش از این و از مجموع ۴۵ اثر متقاضی شرکت در پیچینگ ملی تخصصی مستند کوتاه که با هدف حمایت حرفه‌ای و ارتقاء سطح کیفی آثار کوتاه مستند، توسط انجمن سینمای جوانان ایران برگزار می‌شود، تعداد ۵ اثر به‌عنوان آثار راه‌یافته به مرحله نهایی معرفی شده بودند.

آرمان قلی‌پور از شهرکرد با طرح مستند «ریشه در کوهستان»، شروین وحدت از تهران با طرح مستد «بیمارستان درختان»، فرود عوض‌پور از خرم‌آباد با طرح مستند «باغ»، رضا اکبریان گالشکلایی از ساری با طرح مستند «صنوبر» و هادی شریعتی از نجف‌آباد با طرح مستند «روزی که محیط‌بان گریست» پنج مستندسازی بودند که با راه‌یابی به مرحله نهایی، روزگذشته و در پردیس ملت به ارائه ایده‌های خود برای ساخت مستند کوتاه پرداختند.

سیامک سلیمانی مدیر این پیچینگ، در ابتدای این برنامه ضمن خیرمقدم به حاضران و ارائه توضیحاتی درباره فرآیند اجرای پیچینگ گفت: به‌طور کلی شیوه جلب حمایت از تولید در هر گونه‌ای از مستند و داستانی گرفته تا تجربی و پویانمایی، در ایران و به‌‌طور خاص در انجمن سینمای جوانان ایران، در قالب پیچینگ صورت می‌گیرد.

وی افزود: ما از میان ۴۵ اثر رسیده ۵ اثر منتخب را به این مرحله رسانده‌ایم. فیلمنامه‌های ارائه شده توسط داوران خوانده شده است و اینجا فرصتی است تا هر فیلمساز، کار خود را ارائه و از طرح خود دفاع کند. او باید از ایده‌های خود، شیوه اجرایی آن و جزییات دیگری مانند برآورد مالی و چشم‌انداز تولید و عرضه آن صحبت کند.

هر مستندساز در ابتدای فرصت خود، ۷ دقیقه زمان برای ارائه طرحش در اختیار داشت و بعد از آن پاسخگوی سوالات داوران حاضر در پیچینگ بود.

برگزیدگان نهایی این پیچینگ موفق به عقد قرارداد تولید اثر خود تا سقف ۳ میلیارد ریال با انجمن سینمای جوانان ایران خواهند شد.

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار