رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 6 خبر


  • دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳
  • الإثنين ۱۰ ذو الحجة ۱۴۴۵
  • 2024 Monday 17 June

بزرگداشت «حکیم ابوالقاسم فردوسی» در اجرایی ویژه از نمایش «بیژن و منیژه» در پردیس تئاتر شهرزاد برگزار می‌شود. در استقبال از ۲۵ اردیبهشت، روز فردوسی در تقویم رسمی کشور گروه اجرایی نمایش «بیژن و منیژه» اجرایی ویژه همراه با تجلیل از دکتر محمد روشن شاهنامه پژوه بزرگ خواهد داشت. به گزارش روابط عمومی ،در این […]

بزرگداشت «حکیم ابوالقاسم فردوسی» در اجرایی ویژه از نمایش «بیژن و منیژه» در پردیس تئاتر شهرزاد برگزار می‌شود.

در استقبال از ۲۵ اردیبهشت، روز فردوسی در تقویم رسمی کشور گروه اجرایی نمایش «بیژن و منیژه» اجرایی ویژه همراه با تجلیل از دکتر محمد روشن شاهنامه پژوه بزرگ خواهد داشت.

به گزارش روابط عمومی ،در این مراسم که با تجلیل از دکتر محمد روشن شاهنامه پژوه بزرگ برگزار می شود چهره هایی نظیر دکتر احمد مسجد جامعی،دکتر حکمت الله ملاصالحی،دکتر اصغر دادبه ،دکتر مهدی محبتی، دکتر عبدالمهدی مستکین، علی خدایی و پوران درخشنده حضور خواهند داشت.

تئاتر «بیژن و منیژه» به نویسندگی و کارگردانی شکرخدا گودرزی و تهیه کنندگی مهدی بخشیانی که از دوم اردیبهشت در پردیس تئاتر شهرزاد روی صحنه رفته است،با استقبال تماشاگران مواجه شده است.

یلدا یزدانی و سبحان مهدی پور خوانندگان این اثر نمایشی هستند و صادق چراغی نیز آهنگساز نمایش موزیکال “بیژن و منیژه” است.

گفتنی‌ست در این تئاتر قربان نجفی، شهرام نجاتی، رضا عمرانی، محسن بهرامی، سحر یافتیان،پارمیس هوبخش، اشکان شریعتی، سیاوش خادم حسینی،علی‌رضا عابدی، زهره کدخدازاده، آیسان نوریان،اسد پورحمزه و شکرخدا گودرزی ایفای نقش می کنند.

«بیژن و منیژه» با حضور بازیگران تئاتر و هنرمندان موسیقی و به صورت موزیکال با همراهی خوانندگان پس از ۹ ماه تمرین اجرا می‌شود.

این نمایش داستان بیژن سردار جوان ایرانی است که دلباخته منیژه می‌شود که دختری تورانی است.

لازم به ذکرست که بیست و پنج اردیبهشت، روزی است نمادین برای شناخت بهتر و بیشتر حکیم طوس. اندیشه هایش، روایت هایش، گفتارهایش، طرز نگاهش به زندگی و پیرامون و اعصار گذشته و حال و آینده و فهم بهتر روایت های حکیمانه اش در باب موضوعات مختلف که صدها سال بعد، به نثر و نظم رندان ادب پارسی، سعدی شیرین سخن و حافظ خلوت نشین نیز به صور دیگر، مشاهده می شود.

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار