به نقل از روابط عمومی «سیمرغ»، آیین افتتاحیه مجموعه فیلم‌های کوتاه «سیمرغ» با حضور عوامل، بازیگران فیلم‌های کوتاه این مجموعه و جمعی از هنرمندان سینما روز شنبه ۱۹ خرداد ماه ساعت ۱۷ در پردیس سینمایی چارسو برگزار می‌شود.

اکران‌های بسته فیلم کوتاه «سیمرغ» در سینماهای منتخب هنر و تجربه، به ابوالفضل جلیلی کارگردان و نویسنده سینما تقدیم شده است.

اکران بسته فیلم کوتاه «سیمرغ» با حمایت انجمن سینمای جوانان ایران است و فیلم‌های آن شامل «ارفاق» به کارگردانی رضا نجاتی، «شریف» به کارگردانی محمد علیزاده فرد، «دآبر» به کارگردانی سعید نجاتی و فیلم کوتاه «برنو» به کارگردانی محمد ثریا است. فیلم کوتاه «دآبر» در سی و هشتمین دوره، فیلم کوتاه «ارفاق» در چهلمین دوره، فیلم کوتاه «برنو» در چهل و یکمین دوره و فیلم کوتاه «شریف» در چهل و دومین دوره جشنواره فیلم فجر، سیمرغ بخش کوتاه را از آن خود کرده‌اند.

از جمله چهره‌های نام‌آشنای این بسته فیلم کوتاه می‌توان به آرمان فیاض فیلمبردار سینما و عماد خدابخش اشاره کرد که در دو فیلم کوتاه «دآبر» و «ارفاق» به عنوان مدیر فیلمبرداری و تدوینگر حضور دارند. همچنین، امید گلزاده چهره‌پرداز سینما، پویان شعله‌ور، مسعود سخاوت دوست و پیام آزادی آهنگساز، مجید نجاتی، حسین قورچیان و سامان شهامت نیز در فیلم‌های این بسته فیلم کوتاه حضور دارند.

در مجموعه فیلم‌های کوتاه «سیمرغ»، بازیگرانی چون هوتن شکیبا، سیاوش چراغی‌پور، مجید پتکی، مهری آل آقا، اصغر پیران، حسن عسگری، فرن حسنی‌نیا و … نیز حضور دارند.

طراحی پوستر بسته فیلم‌های کوتاه «سیمرغ» را سعیده پورعلی و ساخت تیزر بسته را امین قربان‌زاده برعهده داشته‌اند. روابط عمومی مجموعه فیلم‌های کوتاه «سیمرغ» نیز برعهده آزاده فضلی است.

منبع: سوره سینما