رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳
  • الأربعاء ۱۷ محرم ۱۴۴۶
  • 2024 Wednesday 24 July

شبکه نمایش همزمان با عید سعید قربان فیلم «سفر بزرگ» به کارگردانی اسماعیل فروخی را روی آنتن می برد. به گزارش سینماخانه و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، «سفر بزرگ» محصول ۲۰۰۴ کشورهای فرانسه، مراکش و ترکیه یکشنبه ساعت ۱۹ از شبکه نمایش پخش می شود.«سفر بزرگ» که در بخش فیلم‌های معناگرای بیست و […]

شبکه نمایش همزمان با عید سعید قربان فیلم «سفر بزرگ» به کارگردانی اسماعیل فروخی را روی آنتن می برد.

به گزارش سینماخانه و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، «سفر بزرگ» محصول ۲۰۰۴ کشورهای فرانسه، مراکش و ترکیه یکشنبه ساعت ۱۹ از شبکه نمایش پخش می شود.«سفر بزرگ» که در بخش فیلم‌های معناگرای بیست و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر حضور داشت، جایزه بهترین فیلمنامه این بخش را به خود اختصاص داد. این فیلم همچنین در سال ۲۰۰۴ در جشنواره بین‌المللی ونیز شرکت کرد و جایزه« لوئیجی دولارنتیس» را از آن خود کرد. کاندیدای دریافت جایزه بهترین فیلم از جشنواره بفتا از دیگر موفقیت‌های این اثر محسوب می‌شود.
«سفر بزرگ»، درباره پسری مغربی به نام «ردا» است که برغم این که خود را برای امتحان دیپلم آماده می‌کند، به همراه پدرش در یک سفر مذهبی به مکه می‌رود. به نظر می‌رسد که این پدر و پسر حرفی برای گفتن به یکدیگر ندارند و برای این که در کنار هم بنشیندن و به سفر بروند کمی با هم غریبه هستند. حال با این وضعیت می‌خواهند مسافتی معادل ۵ هزار کیلومتر را بپیمایند.
در فیلم «سفر بزرگ» بازیگرانی چون نیکولاس کازال، محمد مجد، جکی نرکیسن، قینا اوگنیا نوا، کمال بالقاضی به ایفای نقش پرداخته‌اند.

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار