رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳
  • الإثنين ۱۵ محرم ۱۴۴۶
  • 2024 Monday 22 July

با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی، پنج عضو حقیقی هیات امنای بنیاد ملی پویانمایی ایران به آن پیوستند. به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، فرزانه فخریان، مسؤول راه‌اندازی بنیاد ملی پویانمایی ایران گفت: طبق اعلام مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی در جلسه اخیر، مهدی مسعودشاهی، سیدعلیرضا گلپایگانی، امیررضا […]

با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی، پنج عضو حقیقی هیات امنای بنیاد ملی پویانمایی ایران به آن پیوستند.

به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، فرزانه فخریان، مسؤول راه‌اندازی بنیاد ملی پویانمایی ایران گفت: طبق اعلام مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی در جلسه اخیر، مهدی مسعودشاهی، سیدعلیرضا گلپایگانی، امیررضا مافی، عبدالرضا عالی‌زاده و مریم جلالی ۵ عضو حقیقی هیات امنای بنیاد ملی پویانمایی هستند که همراه با ۸ عضو حقوقی فعالیت خواهند کرد.

فخریان ضمن تأکید بر فعالیت مستقل این بنیاد زیر نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: بنا به بند یک ماده ۶ اساسنامه این بنیاد، این مصوبه به پیشنهاد وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان رئیس هیات امنا صورت گرفته است.

مشاور وزیر فرهنگ در امور کودک و نوجوان با اشاره به انتخاب این اعضا از صاحبنظران و کارشناسان فعال و آشنا به پویانمایی و حوزه کودک و نوجوان توضیح داد: در اساسنامه مصوب بنیاد ملی پویانمایی ایران که اسفند سال گذشته به امضای رئیس‌جمهور شهید ابلاغ شده است، انتصاب این اعضا به مدت سه سال پس از تصویب شورا با حکم مقام عالی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام می‌شود.

مسؤول راه‌اندازی بنیاد ملی پویانمایی ایران عنوان کرد: درصدد هستیم جلسه هیات امنای این بنیاد در اسرع وقت تشکیل شود تا شروع به کار عملیاتی آنکه از مطالبات فعالان این عرصه برای حمایت، نظارت و تنظیم‌گیری در حوزه پویانمایی است، آخرین قدم‌های تحقق را بردارد.

مهدی مسعودشاهی دانش‌آموخته آلمان و مدیر پیشکسوت فرهنگی، علیرضا گلپایگانی دکترای پژوهش هنر و رئیس دانشکده سینماتئاتر دانشگاه هنر، امیررضا مافی دکترای فلسفه و رئیس مرکز پویانمایی سوره، عبدالرضا عالی‌زاده کارشناس ارشد مهندس صنایع و محقق و مدرس مدیریت و رسانه، و مریم جلالی دکترای زبان و ادبیات فارسی و عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی هستند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، رئیس فرهنگستان هنر، رییس حوزه هنری، مدیرعامل کانون پرورش فکری، رئیس مرکز پویانمایی صبا، رئیس سازمان سینمایی، و ۲ معاون ذی‌ربط از وزارت صمت و معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، اعضایی هستند که با جایگاه حقوقی به عضویت هیات امنای بنیاد ملی پویانمایی درآمده‌اند.

منبع: مهر

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار