رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 31 خبر


  • یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳
  • الأحد ۱۴ محرم ۱۴۴۶
  • 2024 Sunday 21 July

«آنیتا، گمشده در اخبار» در جشنواره «تک ماه مستند» پالرمو در بخش مسابقه حضور دارد. به گزارش سینماخانه و به نقل از روابط عمومی، نوزدهمین جشنواره فیلم مستند Sole Luna Doc (تک ماه مستند) از ۱۱ تا ۱۷ تیر (۱ تا ۷ جولای) در پالرمو سیسیل برگزار خواهد شد و فیلم کوتاه مستند-انیمیشن «آنیتا، گمشده […]

«آنیتا، گمشده در اخبار» در جشنواره «تک ماه مستند» پالرمو در بخش مسابقه حضور دارد.
به گزارش سینماخانه و به نقل از روابط عمومی، نوزدهمین جشنواره فیلم مستند Sole Luna Doc (تک ماه مستند) از ۱۱ تا ۱۷ تیر (۱ تا ۷ جولای) در پالرمو سیسیل برگزار خواهد شد و فیلم کوتاه مستند-انیمیشن «آنیتا، گمشده در اخبار» ساخته بهزاد نعلبندی در بخش مسابقه مستند کوتاه این جشنواره به نمایش درمی‌آیند.

گابریلا دی آگوستینو، مدیر علمی جشنواره، این دوره را به «غزه، کودکانی که آینده نخواهند داشت» تقدیم کرده است. خانم دی آگوستینو در کنار هیات داوران اصلی و هیات داوری دانش آموزان، یک هیات داوری جدید متشکل از پناهندگان ساکن پالرمو نیز برای داوری فیلم‌ها تشکیل داده است.
این فیلم ۱۷ دقیقه‌ای ساخته جدید بهزاد نعلبندی است که ساخته قبلی او با عنوان «کاغذ پاره‌ها» در جشنواره‌های سینمایی جهان و ایران حضور داشت و جوایزی کسب کرد.

«آنیتا، گمشده در اخبار» پیش از این در جشنواره‌های چهل‌و‌سومین دوره جشنواره استانبول ترکیه، جیلاوا کشور چک، توکیو انیمه ژاپن، هیوستون آمریکا، بیست و‌ هشتمین جشنواره فیلم انیمیشن کاتالونیا؛ انیماک، بیرمنگام انگلستان حضور یافته و در جشنواره انیمیشن هند حضور داشته است.

در خلاصه داستان فیلم آمده است: «در ۵ آبان ۱۳۹۹، یک قایق بادی سواحل دانکرک فرانسه را ترک می کند تا ۱۹ مهاجر غیرقانونی را به انگلستان برساند اما پس از چند دقیقه واژگون می شود. هفت مهاجر در کانال مانش غرق می‌شوند، پنج نفر آنها یک خانواده کرد-ایرانی به نام ایران‌نژاد بودند که در آرزوی زندگی بهتر به این سفر سخت رفته بودند و این فیلم در مورد آن خانواده است.»

عوامل فیلم انیمیشن «آنیتا، گمشده در اخبار» عبارتند از طراح صدا: انسیه ملکی، آهنگساز: مصطفی محمودی، نویسنده، کارگردان، تدوینگر، انیماتور و تهیه کننده: بهزاد نعلبندی، پخش بین المللی: شرکت مستقل‌های ایرانی با مدیریت محمد اطبایی.

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار