رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳
  • الخميس ۱۸ محرم ۱۴۴۶
  • 2024 Thursday 25 July
با حضور رئیس سازمان سینمایی صورت گرفت؛

افتتاح «سینما وحدت» تربت جام پس از سه دهه

سینما وحدت شهر تربت جام پس از ۳۱ سال با حضور رئیس سازمان سینمایی کشور در میان استقبال مردم هنردوست این شهر افتتاح شد. به گزارش سینماخانه و به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان سینمایی؛ مراسم افتتاحیه «سینما وحدت» با حضور رئیس سازمان سینمایی کشور،فرماندار، شهردار، اعضای شورای شهر، هنرمندان و مسئولان شهری […]

سینما وحدت شهر تربت جام پس از ۳۱ سال با حضور رئیس سازمان سینمایی کشور در میان استقبال مردم هنردوست این شهر افتتاح شد.

به گزارش سینماخانه و به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان سینمایی؛ مراسم افتتاحیه «سینما وحدت» با حضور رئیس سازمان سینمایی کشور،فرماندار، شهردار، اعضای شورای شهر، هنرمندان و مسئولان شهری و علاقمندان سینما صبح امروز (۱۳ تیرماه) برگزار شد.

در این مراسم محمد خزاعی با اشاره به اینکه «تربت جام» شهری فرهنگی، هنری، ادبی و عرفانی است، گفت: خوشحالم که در شهر فرهنگ، هنر، موسیقی و ادب در خدمت شما هستیم.

وی افزود: این ایام با چهلم شهدای خدمت – آیت الله رئیسی مقارن شده است و جا دارد از تلاش‌های مجاهدانه و خدمات خالصانه این شهید عزیز یاد کنیم. امروز که این شهید بزرگوار در میان ما نیست، گوشه‌هایی از دستاوردها و خدمات ایشان در حال تبیین شدن است و مقام معظم رهبری چه زیبا فرمود که این دولت، دولت مظلومی بود.

وی در ادامه با اشاره به رشد شاخص‌های توسعه در حوزه‌های مختلف کشور در دولت سیزدهم خاطرنشان کرد: در حوزه رشد و گسترش سالن‌سازی در کشور با چشم‌انداز‌های امیدبخشی روبرو هستیم.

به گفته وی دولت سیزدهم در آغاز کار خود، ۵۷۳ سالن سینمایی را از دولت قبل تحویل گرفته است و امروز با افتتاح این سالن در شرق کشور، به عدد ۸۶۰ سالن دست یافته‌ایم این در حالی است که در دولت سیزدهم ۲۹۳ سالن طی ۱۰۰۰ روز به بهره‌برداری رسیده است.

وی با اشاره به بهره‌وری بیش از ۳۵ هزار صندلی سینما در دولت سیزدهم اظهار داشت: تنها در استان خراسان رضوی سالن‌های سینما از ۴۱ سالن به بیش از ۸۳ سالن رسیده و به رشد ۱۱۳ درصدی دست یافته‌ایم.

رئیس سازمان سینمایی عنوان کرد: سینمای «تربت جام» بعد از اوایل دهه هفتاد، امروز برای اولین‌بار به مدار سمفا متصل می‌شود و مردم متدین و باصفای این خطه از این پس برای استفاده از فیلم‌های سینمایی ناچار نیستند به شهرهای اطراف سفر کنند.

وی اضافه کرد: این نقطه به پایتخت موسیقی مقامی کشور شناخته شده است و حیف بود که جای سینما در این شهر خالی باشد.

خزاعی با اشاره به جایگاه تاثیرگذار و نقش‌آفرین سینما در جامعه امروز گفت: سینما شاخصه فرهنگی زیست مدرن است. این رسانه علاوه بر کارکردهای تفریحی، بستری آموزشی و آگاهی بخش مهمی به شمار می‌آید. از این رو نباید از توسعه و ارتقای این هنر پرنفوذ غافل شویم.

وی افزود: از ابتدای دولت سیزدهم قول داده‌ایم تعداد سالن‌های سینمایی را به ۱۰۰۰ سالن رسانیم و امروز به ۸۶۰ سالن دست یافته‌ و بسترهای توسعه سالن‌سازی مهیا شده است و قطعا این روند نیز ادامه پیدا خواهد کرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به ضرورت حضور در صحنه انتخابات ریاست جمهوری عنوان کرد: کشور با همت و روحیه انقلابی مردم و مسئولان مسیر توسعه را طی می‌کند و این ملت بزرگ، نگران آینده نیستند.

خزاعی با بیان اینکه با وجود رهبری آگاه، مدیران توانمند، دلسوز، خستگی‌ناپذیر و انسجام ملی و وحدت و همدلی، جامعه جای هراسی نسبت به القائات انتزاعی داخلی و خارجی نخواهد بود.

همچنین رئیس سازمان سینمایی در نشستی با فرماندار، شهردار و اعضای شورای شهر پیرامون نیازها و ظرفیت‌های سینمایی شهرستان گفتگو کرد.

گفتنی است قادر آشنا، محمدرضا سوقندی و هاشم میرزاخانی از مدیران سازمان سینمایی و محمد حسین‌زاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، جمشیدی فرماندار و خوش‌خو شهردار تربت جام، سوسن محمدزاده معاون سینمایی اداره کل ارشاد خراسان رضوی در مراسم افتتاحیه سینما وحدت تربت جام نیز حضور داشتند.

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار