رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳
  • الخميس ۱۸ محرم ۱۴۴۶
  • 2024 Thursday 25 July

فیلمنامه «خورشید میاد؟» نوشته عاطفه صالحی و سعید قاسمی به چهاردهمین جشنواره فیلم و فیلمنامه‌نویسی ریچموند راه پیدا کرد. به گزارش سینماخانه و به نقل از روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، فیلمنامه داستانی کوتاه ساخته نشده «خورشید میاد؟» نوشته عاطفه صالحی و سعید قاسمی در چهاردهمین جشنواره فیلم و فیلمنامه‌نویسی ریچموند راه پیدا کرد […]

فیلمنامه «خورشید میاد؟» نوشته عاطفه صالحی و سعید قاسمی به چهاردهمین جشنواره فیلم و فیلمنامه‌نویسی ریچموند راه پیدا کرد.

به گزارش سینماخانه و به نقل از روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، فیلمنامه داستانی کوتاه ساخته نشده «خورشید میاد؟» نوشته عاطفه صالحی و سعید قاسمی در چهاردهمین جشنواره فیلم و فیلمنامه‌نویسی ریچموند راه پیدا کرد و در مرحله تاپ فینالیست به رقابت می‌پردازد.

«خورشید میاد؟» روایتی است از پدری افغان در کمپ پناهجویان دبی که در تلاش برای نجات دختر و پسرش از دست طالبان که در افغانستان مانده‌اند.

جشنواره ریچموند (RIFF) که برای تقدیر از فیلم‌سازان پیشگام طراحی شده است، از آثار در ژانرها و شاخه‌ها (فیلم‌های بلند و کوتاه) به همراه ویدیوهای موسیقی و پروژه‌های اپیزودیک استقبال می‌کند. همچنین از طریق مسابقه سالانه فیلم‌نامه‌نویسی خود، فیلم‌نامه‌هایی (بلند و کوتاه) از تمامی ژانرها را پذیرا است. فیلمنامه برنده در طول همان هفته جشنواره فیلم تقدیر می‌شود.

چهاردهمین جشنواره فیلم و فیلمنامه‌نویسی ریچموند ۳ تا ۸ مهرماه برابر با ۲۴ تا ۲۹ سپتامبر در ویرجینیا برگزار می‌شود.

عاطفه صالحی پیش از این ۴ فیلم کوتاه داستانی ساخته است و نویسندگی چندین فیلمنامه کوتاه را در کارنامه دارد. او همچنین جایزه بهترین فیلمنامه سی‌ونهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران را برای فیلم کوتاه «شیهه» به صورت مشترک با نفیسه زارع دارد. سعید قاسمی نیز ساخت یک فیلم کوتاه را در کارنامه دارد.

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار